Üç yeni parti: İktidar değil ittifak aparatları

Akşener’in partisi kurulalı üç yıl, Davutoğlu’nun partisi kurulalı üç ay, Babacan’ın partisi kurulalı üç gün oldu.Her üç parti de siyasette bir boşluk olduğu, o boşluğu kendilerinin dolduracağı iddiasıyla kuruldu.

Hatta Akşener ve Babacan boşluğun merkezde olduğunu, kurdukları partinin işte bu boşluğu dolduracağını iddia edecek kadar da “ileri” ifadelerde bulundular.

Oysa ne son seçimler, ne her iki ismin siyasi geçmişi, çağrışımı ve koordinatları bu iddiayı doğruluyor. Partilerin kadroları da doğrulamıyor, İyi Parti’nin “adet” hesabı vekil borçlanarak gittiği halktan aldığı oy da doğrulamıyor.

Çünkü merkezi dolduran partinin merkezdeki varlığı aynen devam ediyor.

18 yıldır iktidarda olan parti hala orada, merkezde. Toplumun geniş ve farklı kesimlerinden, ülkenin coğrafi olarak her bölgesinden oy almaya devam ediyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Cumhurbaşkanı net: Türkiye'yi büyütür, halkımızı ezdirmeyiz! 02 Aralık 2021 | 165 Okunma Amaç mitingse meydan orada! Ne gerek var manipülasyona! 30 Kasım 2021 | 240 Okunma Kadın cinayetlerini en çok erkekler dert edinmeli! 27 Kasım 2021 | 68 Okunma Kadın dövmekten utanmıyor, öfke kontrolü öğrenmekten utanıyor! 25 Kasım 2021 | 147 Okunma Ekonomik kurtuluş savaşı ve spekülasyon ittifakı 23 Kasım 2021 | 397 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar