Türkiye'yi karşısına alan, geri adım atmaya mahkûm!

Nitekim Azerbaycan’ın saldırılara misliyle cevap vermesi ve Türkiye’nin “tüm imkanlarıyla” Azerbaycan’ın yanında yer alması sahayı anında değiştirdi. Ermenistan perişan, pişman, Rusya ise anında çekildi Erivan’ın arkasından.

Türkiye bir kuşatmayı yarmaya çalışıyor. Ermenistan’ın Azerbaycan’a yönelik son saldırılarının Türkiye’nin iradesini kırmaya, dikkatini dağıtıp gücünü parçalamaya yönelik bir anlamı var.

Türkiye’nin Suriye, Irak, Doğu Akdeniz, Libya ve Yunanistan üzerinden kuşatılması planının son halkasıdır Ermenistan.

Diaspora Ermenilerinin, ABD, İsrail, Rusya ve diğer Minsk Grubu ülkelerinin esir aldığı / satın aldığı bir başkent Erivan.

Dışarıdan aktarılan paralar sayesinde hayatta kalan Ermenistan’ın dış politikasını da haliyle patronları belirliyor. Taşerondan öteye siyasi bir temsili de, tesiri de bulunmuyor Ermenistan’ın.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Amaç mitingse meydan orada! Ne gerek var manipülasyona! 30 Kasım 2021 | 180 Okunma Kadın cinayetlerini en çok erkekler dert edinmeli! 27 Kasım 2021 | 66 Okunma Kadın dövmekten utanmıyor, öfke kontrolü öğrenmekten utanıyor! 25 Kasım 2021 | 144 Okunma Ekonomik kurtuluş savaşı ve spekülasyon ittifakı 23 Kasım 2021 | 397 Okunma Derviş, Şair, Mütefekkir, Diriliş Eri: Sezai Karakoç 18 Kasım 2021 | 430 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar