Şehir ve ‘mahalle’ üzerinde yeni siyasi hesaplar

İstanbul Şehir Üniversitesi etrafında süren tartışmalar Türkiye’de siyasetin hangi kanallarda, hangi korelasyonlarda yürüyeceğinin de habercisi gibi. 

Yeni dönem, muhalefet ve muhalefete bel bağlayanlar açısından dikkatli bir göz ve ince işçilik gerektiriyor. Ama bu çaba ne parti programları ve siyasetleriyle ne de halkın gündemi ve talepleriyle ilgili. 

Tamamen AK Parti bünyesine ve zeminine kilitlenmiş vaziyetteler. 17 yıl boyu siyasi alanda, kendi yağı ve maharetiyle oylarını artıramayan CHP, 2013 sonrası gelişen ve kaynağı meçhul bir ilhamla artık aşama kaydediyor. AK Parti tabanına kasten “sağdan yaklaşıyor”.

Diğer muhalif partiler ve AK Parti’de yaptıkları kariyerlerini şimdi AK Parti karşıtlığıyla sürdürmek isteyenler için de benzer bir durum var. 

Siyaseten var

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kadın cinayetlerini en çok erkekler dert edinmeli! 27 Kasım 2021 | 62 Okunma Kadın dövmekten utanmıyor, öfke kontrolü öğrenmekten utanıyor! 25 Kasım 2021 | 142 Okunma Ekonomik kurtuluş savaşı ve spekülasyon ittifakı 23 Kasım 2021 | 396 Okunma Derviş, Şair, Mütefekkir, Diriliş Eri: Sezai Karakoç 18 Kasım 2021 | 430 Okunma Kılıçdaroğlu terör örgütleriyle halleşti helalleşti! 16 Kasım 2021 | 314 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar