Nedim Şener’in masa telefonu neden çalmadı?

Hürriyet gazetesi muhabiri İsmail Saymaz, Gülen işgal örgütünün örgüt içi haberleşmede kullandığı ByLock’ınsahibiDavid Keynes’inkendisine, gazetedeki masa telefonundan...

Hürriyet gazetesi muhabiri İsmail Saymaz, Gülen işgal örgütünün örgüt içi haberleşmede kullandığı ByLock’ınsahibiDavid Keynes’inkendisine, gazetedeki masa telefonundan ulaştığını söylüyor.

CHP Genel Başkan yardımcısı Erdal Aksünger de aynı şahsın kendisine ulaşarak konuşmak istediğini ama büyük çelişkileri ve şüpheli ifadeleri dolayısıyla Keynes’le görüşmeyi reddettiklerini anlatıyor.

Türkiye’nin ana muhalefet partisi genel başkan yardımcısını kendisine “av” olarak seçen FETÖ’nün “son tezgahı”na düşmediği için, bu dikkati ve hassasiyeti dolayısıyla tebrik etmeliyiz Aksünger’i.

Lakin, keşke Aksünger genel başkanını da bilgilendirseydi de, Hürriyet’in utanç dolu manşetler siciline bir yenisini daha ekleyen rezil manipülasyon hakkında “çok başarılı bir gazetecilik” demesini engelleyebilseydi.

***

Gelelim İsmail Saymaz imzasıyla çıkan “haber” görünümlü manipülasyona.

Önce ilkesel olarak şunu ortaya koyalım. Bir gazeteci, bir siyasetçinin sakındığı herhangi bir konudan ya da kişiden sakınmaz. Her olay, her olgu ve her konu haber konusu olabilir, olur; herkesle konuşulur. Haberin kriterleri bellidir ve son derece basittir, tekrar etmeyeceğim.

Burada nasıl olmuş, bakalım.

Çarpıtma, yanıltma çabası başlıktan başlıyor: Hürriyet’in seçtiği başlık “İşte herkesin aradığı ByLock”.

Hal bu ki muhabir daha giriş cümlesinde gazetesinin manşetini tekzip ediyor ve Keynes’i arayıp bulanın kendisi olmadığını, bilakis aranıp bulunanın kendisi olduğunu söylüyor.

Bu durum Hürriyet muhabirinin Gülen işgal örgütünün yetenekli ByLock’u tarafındankolayca “av”landığını, Hürriyet yazı işlerinin de bir yazı işleri masasında olması ve mutlaka işletilmesi gereken süzgeçten ne kadar yoksun olduğunu gösteriyor.

**

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
TOGG'a ve TURKOVAC'a övgü, burun kıvıranlara nanik! 08 Ocak 2022 | 332 Okunma “Sizin ekonominizi mahvedeceğim!” 06 Ocak 2022 | 559 Okunma Muhalefet 2023 için toplansak mı derken AK Parti 2053'e hazır! 04 Ocak 2022 | 283 Okunma CHP'nin bitmeyen Ortaçağı 01 Ocak 2022 | 263 Okunma Kılıçdaroğlu MİT'in kapısına dayanır mı? 30 Aralık 2021 | 669 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar