Millet İttifakı’nın maymuncuğu: İP

“Ben Cumhurbaşkanı olacağım” iddiasıyla yarışa girip meydan okuduğu rakibinden yedi buçuk kat daha az oy alan ve hatta alelacele kurduğu partisinin oyunun bile gerisinde kalan İP Genel Başkanı Meral...

Ben Cumhurbaşkanı olacağım” iddiasıyla yarışa girip meydan okuduğu rakibinden yedi buçuk kat daha az oy alan ve hatta alelacele kurduğu partisinin oyunun bile gerisinde kalan İP Genel Başkanı Meral Akşener’in “siyasi mahareti”ni kayda geçirmek gerek. 

Dağılan partisini derli topluymuş gibi; kurucu üyeleri bile itimat etmezken Türkiye’nin en güvenilir partisi İP’miş gibi sunabilme becerisine sahip Akşener. 

Hatırlayın. 24 Haziran’dan iki gün sonra, yaşanan büyük hezimetin hala hazmedilemediğini gösteren bir yüz ifadesiyle kameraların karşısına geçtiğinde, şunu söyleyebilmişti mesela Meral Hanım: “Türkiye siyasetindeki merkez parti boşluğunu biz dolduruyoruz!” 

İttifak katkısına rağmen baraj altında kalan

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Cumhurbaşkanı net: Türkiye'yi büyütür, halkımızı ezdirmeyiz! 02 Aralık 2021 | 163 Okunma Amaç mitingse meydan orada! Ne gerek var manipülasyona! 30 Kasım 2021 | 238 Okunma Kadın cinayetlerini en çok erkekler dert edinmeli! 27 Kasım 2021 | 68 Okunma Kadın dövmekten utanmıyor, öfke kontrolü öğrenmekten utanıyor! 25 Kasım 2021 | 147 Okunma Ekonomik kurtuluş savaşı ve spekülasyon ittifakı 23 Kasım 2021 | 397 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar