Kılıçdaroğlu'nun yaptığı “siyasi bunaklık” değil

Ortaya attığını ispatlamaya ya da insanları buna ikna etmeye de çalışmıyor

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Salı günkü grup toplantısında ''kürsü''den bir ''iddia'' daha attı ortaya.

Kürsünün önemi şudur.

Partiler haftada bir gün milletvekilleriyle TBMM'deki grup salonunda toplanır ve yasama faaliyetleri öncesinde istişarede bulunurlar. Kamuoyuna açık bölümünü misafirler ve medya mensupları da takip eder, dileyen televizyonlar dilediği kadar canlı yayın yapar.

Her parti için önemlidir ama bilhassa Mecliste grubu bulunan muhalefet parti genel başkanları için çok daha önemlidir grup toplantıları. Kamuoyunun dikkatini çekme, daha geniş topluma kesimlerine seslenme imkanı bulurlar çünkü.

Hazırlanırlar bunun için. Konuşmada ele alacakları konuları belirler, nasıl bir stratejiyle hareket edip tezlerini hangi kelimelerle anlatacaklarını ''seçerler''. Parti içinden dışından profesyonellerle toplanır çalışırlar yani. Metin birkaç kez yazılır okunur, düzeltmeler yapılar vesaire.

Bunları ne için anlatıyorum?

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
AK Parti sahada değil diyenler fena yanılıyor! 21 Ekim 2021 | 1.327 Okunma Diyarbakır'da halay, mutfakta kalay! Peki ya tezkereye ne diyorsun? 19 Ekim 2021 | 885 Okunma HDP "burjuva muhalefeti" neden kolluyor? 16 Ekim 2021 | 343 Okunma Cinayet arıyorsan dön arkana bak! 14 Ekim 2021 | 511 Okunma “İnsan her yaşta yeniden başlayabilir” 30 Eylül 2021 | 211 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar