Kılıçdaroğlu'nun yaptığı “siyasi bunaklık” değil

Ortaya attığını ispatlamaya ya da insanları buna ikna etmeye de çalışmıyor

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Salı günkü grup toplantısında ''kürsü''den bir ''iddia'' daha attı ortaya.

Kürsünün önemi şudur.

Partiler haftada bir gün milletvekilleriyle TBMM'deki grup salonunda toplanır ve yasama faaliyetleri öncesinde istişarede bulunurlar. Kamuoyuna açık bölümünü misafirler ve medya mensupları da takip eder, dileyen televizyonlar dilediği kadar canlı yayın yapar.

Her parti için önemlidir ama bilhassa Mecliste grubu bulunan muhalefet parti genel başkanları için çok daha önemlidir grup toplantıları. Kamuoyunun dikkatini çekme, daha geniş topluma kesimlerine seslenme imkanı bulurlar çünkü.

Hazırlanırlar bunun için. Konuşmada ele alacakları konuları belirler, nasıl bir stratejiyle hareket edip tezlerini hangi kelimelerle anlatacaklarını ''seçerler''. Parti içinden dışından profesyonellerle toplanır çalışırlar yani. Metin birkaç kez yazılır okunur, düzeltmeler yapılar vesaire.

Bunları ne için anlatıyorum?

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
HDP yalan, Kürtlerin Türkiye'ye inancı gerçek 22 Haziran 2021 | 2.571 Okunma Kanal İstanbul, Boğaz'ın trafiğini rahatlatır mı? 19 Haziran 2021 | 284 Okunma NATO zirvesi ve Türkiye 15 Haziran 2021 | 131 Okunma Ahmet Şık sokağa çağırdı, Özgür Özel savundu, Karayılan “hani bana” dedi 12 Haziran 2021 | 1.047 Okunma Influencer siyaseti 08 Haziran 2021 | 338 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar