Kese kağıdı buhar oldu, ekranlar 'ar'sızlığa kaldı!

Didem Arslan Yılmaz'ın Show TV'deki programına katılan konuğunu sırf Kürtçe konuştuğu için canlı yayından aldırdığı, dolayısıyla haddini bilip bilmediği tartışılıyor...

Didem Arslan Yılmaz'ın Show TV'deki programına katılan konuğunu sırf Kürtçe konuştuğu için canlı yayından aldırdığı, dolayısıyla haddini bilip bilmediği tartışılıyor günlerdir.

''Ne olmuş'' diye dolaşımdaki videolara şöyle bir baktım. Bir şey anlamadım. Kürtçenin yasaklı bir dil olduğu, Kürtçe konuşanın kınandığı, dışlandığı günler çoktan geride kaldı çünkü. AK Parti hükümetlerinin büyük mücadeleler vererek, bedeller ödeyerek gerçekleştirdiği ve normalleşmesini sağladığı hak teslimlerinden biridir bu.

Kürtçe, HDP/ PKK hattının bile istismar malzemesi olmaktan çoktan çıkmıştır. Kürtçe konuşmak, yazmak, yayınlamak, şarkı söylemek, propaganda yapmak, emniyette/mahkemede ifade vermek yahut Kürtçe üzerine ihtisas yapmak artık serbesttir.

''Kürt meselesi'' diye adlandırılan meselenin omurgası buydu oysa.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın liderliğinde yürütülen siyasetler sonucunda yasaklar kalktı, Kürtçe de ülkemizde

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
AK Parti sahada değil diyenler fena yanılıyor! 21 Ekim 2021 | 1.340 Okunma Diyarbakır'da halay, mutfakta kalay! Peki ya tezkereye ne diyorsun? 19 Ekim 2021 | 887 Okunma HDP "burjuva muhalefeti" neden kolluyor? 16 Ekim 2021 | 346 Okunma Cinayet arıyorsan dön arkana bak! 14 Ekim 2021 | 516 Okunma “İnsan her yaşta yeniden başlayabilir” 30 Eylül 2021 | 211 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar