İyi Parti hiç iyi değil!

İyi Parti siyasete “iyi gelecek” sloganıyla yola girdi ama üç yıl gibi kısa bir sürede gördük ki siyaset İyi Parti’ye pek iyi gelmedi. Kadrosu eriyor, kafalar uğulduyor, herkes birbirine en ağır ithamlarla saldırıyor.

Ümit Özdağ’ın kurucusu olduğu İyi Parti’den ihraç edilmesiyle zirve yapan parti içi karmaşa, İP’in geçmişine ve geleceğine, kimliğine ve hedefine ilişkin önemli ifşaatlar içeriyor. En önemlisi de “İyi Parti kurulduğu günden itibaren neden sürekli ufalanıyor” sorusunu cevaplıyor.

Filmin en başından başlarsak… 2017’de büyük iddialarla kurulan İyi Parti sadece üç yılda kendi iddiasının altında kaldı.

Kavramsal ve yapısal bir karmaşa yaşıyor İyi Parti. Türkiye’de merkez parti olmadığını, merkezin boş olduğunu, kendilerinin merkeze talip olduğunu iddia ederek arenaya çıkan İyi Parti ne merkeze yerleşebildi, ne de “gölgem yeter” dediği milliyetçi sağa erişebildi.

Partideki milliyetçilerle merkezciler arasındaki siyasi çekişme kurultaydan kurultaya artan bir güç savaşına ve intikam temelli bir iç infaza dönüştü. Son olarak partinin ağır topu Ümit Özdağ’ın atılması ve İsmail Koncuk’un istifasıyla İP’te yaşanan kan kaybı “hayati bir soruna” işaret ediyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Paralel muhalefet 24 Kasım 2020 | 0 Okunma İyi Parti hiç iyi değil! 19 Kasım 2020 | 0 Okunma Ahmet Abi güzelim… 17 Kasım 2020 | 0 Okunma Erdoğan'ın bahsettiği “yeni dönem” 12 Kasım 2020 | 0 Okunma Biden önce özür dilesin! 10 Kasım 2020 | 0 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar