Erdoğan'ın bahsettiği “yeni dönem”

Cumadan beri dedikodu ve spekülasyonlarla bulanıklaşan “piyasa” dün Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın grup toplantısında yaptığı açıklamalarla netleşti. 

Cumadan beri dedikodu ve spekülasyonlarla bulanıklaşan “piyasa” dün Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın grup toplantısında yaptığı açıklamalarla netleşti. Cumhurbaşkanı ekonomide yeni dönem vurgusu yaparak üç ayrı hedeften bahsetti. Büyüme, istikrar ve istihdam. “Seferberlik başlatıyoruz” dedi.

CHP ve İP genel başkanlarının suistimal ederek eleştirdikleri Berat Albayrak ilgili gelişmeyi ise tartışmaya mahal bırakmayacak şekilde noktaladı, Albayrak’a teşekkür etti.

IMF'ye olan borcu kendilerinin kapattığını söyleyerek AK Parti iktidarları döneminde ekonomi yönetimine duyulan güveni hatırlattı.

                                                                   ***

Erdoğan’ın konuşmasındaki şu vurgu bulanık suda balık avlamaya kalkanların kulağına küpe olmalı. Bu tür kritik gelişmelerin Erdoğan sayesinde krize dönüşmeyeceğinin garantisi olarak da bakılabilir.

“Milletimizden işareti aldığımızda hiç tereddüt etmeden gereğini yerine getiririz, bunun dışında her türlü haber, dedikodu, söylenti, lafügüzaftan ibarettir ve bu millete ihanettir. Değişim gerekiyorsa bunu milletin yetki verdiği Cumhurbaşkanı belirler, gerektiğinde hayata geçirecek olan da Cumhurbaşkanıdır.”

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
CHP'ninki şuursuzluk değil, tercih! 01 Aralık 2020 | 330 Okunma 6 yıl neden sustunuz? 26 Kasım 2020 | 2.896 Okunma Paralel muhalefet 24 Kasım 2020 | 1.941 Okunma İyi Parti hiç iyi değil! 19 Kasım 2020 | 1.101 Okunma Ahmet Abi güzelim… 17 Kasım 2020 | 2.162 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar