El-Bab'dan izlenimler: Geri göç mümkün mü?

Star Gazetesi Yazarı Fadime Özkan'ın bugünkü (29.09.2022)''El-Bab'dan izlenimler: Geri göç mümkün mü?'' başlıklı yazısı.

Epeyce bir zamandır yapılan kamuoyu araştırmalarında iki konu öne çıkmakta. Bunların ilki ekonomi, diğeri sığınmacılar mevzu.

İkinci başlığın siyasi fırsatçılar tarafından suni olarak kışkırtıldığı ne kadar gerçekse ilkiyle alakalı olarak ortaya çıktığı da doğrudur.

Haliyle seçimler yaklaşırken Suriye'deki savaştan kaçarak ülkemize sığınan misafirler toplumun ve siyasetin gündeminde olmayı sürdürecek.

Bu yüzden konuyu seçim sürecine etkileri üzerinden takip ederken hem Türkiye'deki Suriyelilere dair nabız tutmak hem de sınırın öte yanında TSK'nın oluşturduğu güvenli bölgede durumun nasıl olduğunu görmek için Bülbülzâde Vakfı'ndan gelen daveti hemen kabul ettim.

Bülbülzade Vakfı merkezi Gaziantep'te bulunan ama alan çalışmalarına bağlı olarak Türkiye'nin pek çok ilinde aktif olan bir sivil toplum kuruluşu. Gençlere yönelik eğitim kültür sanat spor, Suriyeli sığınmacılar için uyum temelli çalışmalar yapıyor.

Vakfın çalışmalarının temeli

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Seçimlere 6 ay kala: Hava, masa, saha… AK Parti yine açık ara… 01 Aralık 2022 | 354 Okunma CHP İstanbul çatlarken AK Parti Üsküdar'ı geçti! 29 Kasım 2022 | 839 Okunma Erdoğan'dan karşı ittifaka bir gol daha 24 Kasım 2022 | 1.117 Okunma Türkiye, Mısır ile yeniden: Gerçekçi ve tutarsız değil 23 Kasım 2022 | 231 Okunma Ekrem Bey'in saksı müdafaası 17 Kasım 2022 | 840 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar