CHP İstanbul çatlarken AK Parti Üsküdar'ı geçti!

Star Gazetesi Yazarı Fadime Özkan'ın bugünkü (29.11.2022)''CHP İstanbul çatlarken AK Parti Üsküdar'ı geçti!'' başlıklı yazısı.

İmamoğlu-Kaftancıoğlu gerilimi İBB Başkanının son açıklamasıyla onaylandı.

Malumunuz, söylenenlere göre CHP'nin fiili İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, karşı ittifakın ortak oyuyla İstanbul'a Başkan seçilen Ekrem İmamoğlu hakkında orada burada ve sıklıkla ''aptal, şizofren, çok hırslı, müteahhit kafalı'' diyor.

Bunu duyan İmamoğlu dayanamıyor, CHP İl Binasını basıyor.

Bir anlatıya göre Canan Hanım İmamoğlu gelmeden binayı terk ediyor, bir anlatıya göre ise Kaftancıoğlu'ndan Cumhurbaşkanlığı adaylığı için destek istiyor.

''Benimle misin yoksa Kılıçdaroğlu ile mi?'' diye soruyor hatta. Cevap ''partinin genel başkanı da yönetimi de belli. Adayın nasıl belirleneceği de belli. Sen git önce belediye başkanlığı yap. Bu işlerle uğraşma'' oluyor.

Yaşananlar siyaset gündemine, medyaya ve sosyal medyaya yansıyınca altılı masanın üstüne titreyen siyaset ve medya çevreleri canhıraş bir reddiyeye girdi.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bay Kemal gelemeden bitti: Bay bay Kemal! 02 Şubat 2023 | 823 Okunma Eski Türkiye'ye özlem, PKK ve FETÖ'ye selam! 31 Ocak 2023 | 823 Okunma Akşener pes etti: Kılıçdaroğlu kendini kabul ettirdi! 26 Ocak 2023 | 688 Okunma “Kadim doğrular ışığında yenilikçi aile politikaları” üretmek 24 Ocak 2023 | 304 Okunma Başörtüsü ve aile için referandum şart! 19 Ocak 2023 | 147 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar