CHP, HDP yanında; İP, CHP'nin boşalttığı alanda

Libya tezkeresine verilen oylar Meclis'te temsili bulunan partilerin koordinatlarına ilişkin de önemli bir veri sunuyor. AK Parti, MHP ve BBP şaşmaz biçimde milli olanın, milli menfaatin savunucusu konumunda.Diğer partilerin de siyaset üstü...

Libya tezkeresine verilen oylar Meclis'te temsili bulunan partilerin koordinatlarına ilişkin de önemli bir veri sunuyor.

AK Parti, MHP ve BBP şaşmaz biçimde milli olanın, milli menfaatin savunucusu konumunda.

Diğer partilerin de siyaset üstü meselelerde aynı tavrı alması, Türkiye'nin milli menfaatleri için ''bir'' olması beklenirken ne yazık ki öyle olmuyor.

Ülkenin ikinci büyük partisi konumundaki CHP'nin hem Libya hem Suriye ve Irak tezkerelerine ''hayır'' demesi CHP'de değişen koordinatların en bariz göstergesi.

CHP ile HDP'nin aynı yerde durması ve giderek aynılaşması yaşanan dönüşümün doğal bir sonucu.

Yılan timsahı yuttu, sindiriyor gibi.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
NATO üyelerine izletilen video MASA üyelerine de gösterilsin! 05 Temmuz 2022 | 393 Okunma Otoriter dedikleri Erdoğan 2 saatte 37 soru cevapladı! 02 Temmuz 2022 | 437 Okunma Türkiye başardı: YPG ve FETÖ artık NATO belgesinde 29 Haziran 2022 | 140 Okunma CHP, HDP yanında; İP, CHP'nin boşalttığı alanda 23 Haziran 2022 | 302 Okunma Caniye indirim sırt sıvazlamaktır! Vicdanlar kabul etmez! 21 Haziran 2022 | 362 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar