CHP artık HDP’dir

Ülkenin kurucu partisi olmakla övünen CHP ile siyasi kimliği henüz anlaşılamayan ama kendine ısrarla “merkez parti” diyen İyi Parti, Türkiye kamuoyunda büyük tepkiye yol açan terör destekçileriyle yan yana yanak yanağa gelmekten neden rahatsız olmuyor?

Erdoğan ve AK Parti karşıtlığı dışında kayda değer ortak bir siyasi yakınlığı olmayan CHP, İP ve SP’nin söylemleri ve siyasi pozisyonları nasıl olur da 1970’lerin ortasından beri ülkede kan döken PKK’nın çizgisiyle ve pozisyonuyla kesişebilir?

Nasıl olur da tesadüfle, “n’apalım yani biz muhalefetiz” efelenmesiyle açıklanamayacak kadar çok başlıkta PKK ile aynı noktada buluşur gazi Meclis’in üyeleri?

Neden rahatsız olmazlar bundan?

Nasıl huzursuz olmazlar?

2010’dan bu yana Türkiye bir çok kez sofistike saldırıya maruz kalırken ve devlet ve millet Erdoğan’ın şahsında çelikten bir ira

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kadın cinayetlerini en çok erkekler dert edinmeli! 27 Kasım 2021 | 62 Okunma Kadın dövmekten utanmıyor, öfke kontrolü öğrenmekten utanıyor! 25 Kasım 2021 | 142 Okunma Ekonomik kurtuluş savaşı ve spekülasyon ittifakı 23 Kasım 2021 | 396 Okunma Derviş, Şair, Mütefekkir, Diriliş Eri: Sezai Karakoç 18 Kasım 2021 | 430 Okunma Kılıçdaroğlu terör örgütleriyle halleşti helalleşti! 16 Kasım 2021 | 314 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar 2 yorum