Boğazımızda bir yumru, Mescid-i Aksa kuşatma altında!

Meydan fanatik tapınakçılara, onları kollayan İsrail polisine ve Netenyahu yönetimine kalmış vaziyette

Boğazımıza bir yumru oturdu, nefes alamıyoruz, yutkunamıyoruz. Gözümüzün önünde işgalci İsrail bir kez daha Mescid-i Aksa'ya ve Mescidi ümmet adına, canları pahasına savunan Filistinlilere saldırdı.

İsrail'in Kudüs'ü sözde başkent ilan etmesinin yıldönümünü kutlamak isteyen fanatik işgalcilerin Mescide girme ısrarıyla başlayan olaylar İsrail devletinin saldırılarıyla sürüyor.

300'ün üzerinde yaralı var. Dün gece bu yazıyı yazarken İsrail'in açtığı ateş sonucu 3'ü çocuk 9 Filistinli şehit olmuştu ve dünya yine sessizdi.

İSLAM DÜNYASI FELÇ HALİNDE

Öyle acı, öyle ıstıraplı bir hal ki bu çaresizliğin, sıkışmışlığın tarifi yok.

Olup bitenlerin hiç biri ani gelişmiş değil ama.

2010 yılına kadar Yahudilerin Mescidi Aksa'ya girmesi yasakken ve İsrail bu kurala öyle ya da böyle uyuyorken 2000'de Ariel Şaron Mescidin avlusuna girdi ve yasak....

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
AK Parti sahada değil diyenler fena yanılıyor! 21 Ekim 2021 | 64 Okunma Diyarbakır'da halay, mutfakta kalay! Peki ya tezkereye ne diyorsun? 19 Ekim 2021 | 880 Okunma HDP "burjuva muhalefeti" neden kolluyor? 16 Ekim 2021 | 343 Okunma Cinayet arıyorsan dön arkana bak! 14 Ekim 2021 | 511 Okunma “İnsan her yaşta yeniden başlayabilir” 30 Eylül 2021 | 209 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar