Avrupa'nın dehşeti, aynada gördüklerinden

Avrupa başkentlerinden peş peşe feryatlar yükseliyor. Kendilerine doğru hareketlenen mültecilerin gölgesinden bile öyle çok korkuyorlar ki övünmeyi en çok sevdikleri şeyi, hak ve özgürlük taahhütlerini göz göre göre çiğniyorlar.

Almanya Başbakanı Angela Merkel, Türkiye'nin mülteciler üzerinden Avrupa Birliği'ne baskı yaptığını, bunu kabul edemeyiz diyor.

Hollanda Başbakanı Mark Rutte Türkiye'nin, ülkesindeki mültecileri Yunanistan sınırına gönderdiğini iddia ederek Ankara'ya tepki gösteriyor.

Merkel Suriyeli mülteciler için (aklına şimdi gelmiş gibi) ''korunaklı bölge'' teklif ederken, Rutte Türkiye ile Yunanistan arasındaki tampon bölgede mülteciler buz gibi soğukta bekliyor diyerek vicdan yapıyor.

Yaşlı kıtada genel hal bu. Diğerlerini tekrara hiç gerek yok.

Avrupa’nın içine düştüğü dehşet, aynada gördüklerinden...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
CHP'nin başörtüsü mücadelesi! 07 Aralık 2021 | 132 Okunma Cumhurbaşkanı net: Türkiye'yi büyütür, halkımızı ezdirmeyiz! 02 Aralık 2021 | 165 Okunma Amaç mitingse meydan orada! Ne gerek var manipülasyona! 30 Kasım 2021 | 244 Okunma Kadın cinayetlerini en çok erkekler dert edinmeli! 27 Kasım 2021 | 70 Okunma Kadın dövmekten utanmıyor, öfke kontrolü öğrenmekten utanıyor! 25 Kasım 2021 | 149 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar