Annelere ‘başka kapıya’ demek çocuklara kast etmektir!

Diyorlar ki; Diyarbakır’da HDP binası önünde oturan anneler anne de Taksim’de oturan Cumartesi anneleri anne değil mi? Bunu diyerek aslında büyük bir cesaretle ve umutla evlat nöbeti tutan annelerin sesini boğmak istiyorlar. Bu...

Diyorlar ki; Diyarbakır’da HDP binası önünde oturan anneler anne de Taksim’de oturan Cumartesi anneleri anne değil mi?

Bunu diyerek aslında büyük bir cesaretle ve umutla evlat nöbeti tutan annelerin sesini boğmak istiyorlar. Bu çığlık sussun, gözler PKK-HDP ve HDP-CHP üzerinden çekilsin. 

Elbette annelerin acısı kıyaslanamaz, yarıştırılamaz, etiketlenemez. Her anne için evlat aynı şeydir. Ama kabul edelim ki o annelere evlat olan kişiler arasında da fark vardır.

Vatanı, bayrağı, milleti için mücadele ederken şehit düşen evlat ile vatanına, devletine, milletine ihanet ederken hayatını kaybeden evlat hiç bir olur mu? Biri suçludur, diğeri kahraman. Biri şehittir şereftir cennettir, diğeri ziyan. 

Bu böyle olduğu halde anneler evladı ziyan olmasın diye akıbetini bilmek, su&cce

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yaşlılar geleceğimizdir! 25 Mart 2020 | 3.231 Okunma Meğer Avrupa tatlı bir hayalmiş! 18 Mart 2020 | 2.691 Okunma Korona fırsatçıları 17 Mart 2020 | 105 Okunma Üç yeni parti: İktidar değil ittifak aparatları 11 Mart 2020 | 3.903 Okunma Kılıçdaroğlu'nun “deva”sı 10 Mart 2020 | 4.578 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar