Türkiye'de bazı yerlerde hesaplar TL üzerinden gelmiyor

Habertürk Gazetesi Yazarı Esin Övet'in bugünkü (05.05.2022)''Türkiye'de bazı yerlerde hesaplar TL üzerinden gelmiyor'' başlıklı yazısı.

Üç günlük şeker bayramı bitti...

Yurt genelinde bol yağmurlu ve soğuk hava ile geçen bir bayram sonrasında da sayıklamalar peşi sıra geldi.

Ve kiminle konuşsam aynı dertlerden muzdaripti.

1-Bazı yerlerde hesaplar sadece dolar ve Euro hesapları ile geliyor. Biz ülkemizde yabancı muamelesi görüyoruz. Bir Türk kahvesi ve bir su 12 Euro olur mu?

2-İstanbul'un dört bir köşesinde Arap turistler, Suriyeliler var. Bu bayramın tadını onlar çıkarttı. Tatile gidemedik ama evden de çıkamadık.

Bu iki madde ve şikayet bu bayramda değişmedi.

Çoook uzun zamandır özellikle Ege sahillerinin bazı mekanlarında hesap dolar ve Euro olarak geliyor önünüze maalesef. Bayramlaşmak için aradığım bir arkadaşım, "Az önce bir Türk kahvesi ve bir suya 12 Euro verdim" diye söyleniyordu ve çok sinirliydi. O an kur ile bir Türk kahvesi ve suya Bodrum'da 187 TL vermiş oldu.

Bir başka arkadaşım İstanbul'da sahil kenarında bir otelde, "Bir kahve ve sodaya 450 TL ödedim çok sinirliyim" diyordu.

Hayır sonuç olarak kahve Türk kahvesi. Bizim ana içeceklerimizden biri. Su da su yani... Soda desen malum. Ne kadar olabilir. Evet Bodrum, Alaçatı, Marmaris gibi Ege kıyılarının bazı mekanlarında ve otellerinde hesaplar hep Euro üzerinden hesaplanıyor. Fakat İstanbul'da da durum değişmiyor.

Ve bu yerlerden de fazlasıyla Arap turistler yararlanıyor. Tüketici artan fiyatları örnek göstererek Türk insanına da yabancı muamelesi yapıyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Gülşen'in ateşten gömleği görücüye çıktı 18 Mayıs 2022 | 53 Okunma Erşan Kuneri izlerken sayıkladıklarım 16 Mayıs 2022 | 1.396 Okunma Ben de sizin adınızı bilmiyorum o kızın adını çok biliyorum adı; Melis Sezen 13 Mayıs 2022 | 175 Okunma Eskiden olsa 12 Mayıs 2022 | 96 Okunma İnkar eden erkeğin rol yeteneği 11 Mayıs 2022 | 98 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar