Millet kar çilesi çekerken

Habertürk Gazetesi Yazarı Esin Övet’in bugünkü (26.01.2022)’’ Millet kar çilesi çekerken‘’ başlıklı yazısı.

Memlekette doğal afetler baş gösterdiğinde. Sosyal medyada "ınfulencer"ların paylaşımları ne derece önemli ya da gerekli?

Malumunuz. Bu uzun süredir tartışılan bir konu. Bitecek gibi de gözükmüyor.

Ancak pazartesi gecesi yani önceki ki akşam saatlerinde hızla başlayan kar fırtınası İstanbul'da kar çilesine döndü. Ve bu çile yaşanırken, insanlar saatlerce arabalarında mahsur kalmışken, evlerine ulaşamıyorken. Sosyal medyada bazıları paylaştığı "Bilmem ne krem şu işe yarıyor", "Bilmem ne oje indirime girmiş", "Bilmem ne botu almanın tam zamanı" demek bana göre doğru değil. Hatta terbiyesizlik.

Hatta, "Uludağ şöyle güzel", "Sıcak şarap içmenin tam zamanı", "Of karda ne de güzel sucuk-ekmek yapılır" tadında paylaşımlar bile sevimsiz.

Yok kardeşim olmaz. Olamaz.

Hatta evde yapılan yemekleri bile paylaşmak terbiyesizlik.
Hava soğuk. Millet aç, susuz. Bitap düşmüş. Saatlerce soğukta sokakta kalmış. Evine ulaşamıyor. Sen milletin gözüne yaptığın keki, böreği, yemeği sokuyorsun.

Bunların hiçbirinin bir anlamı ve sevimli tarafı yok. Bunlar duyarsızlık. Ve gerçekten terbiyesizlik. Sonradan görmelik.

Bizim ülkemizde yağmur bile sorunken. Hiçbir şey yokmuş gibi paylaşım yapmak normal değil. Gerçekten değil.

Normalleştirilemez. Bunu da kabul etmiyorum. Millet arabalarının içinde çile çekerken. Çoluk-çocuk bu normal değil.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İblis, çöp diye diye içini dökmeye devam edecek 22 Mayıs 2022 | 64 Okunma Gülşen'in ateşten gömleği görücüye çıktı 18 Mayıs 2022 | 58 Okunma Erşan Kuneri izlerken sayıkladıklarım 16 Mayıs 2022 | 1.494 Okunma Ben de sizin adınızı bilmiyorum o kızın adını çok biliyorum adı; Melis Sezen 13 Mayıs 2022 | 176 Okunma Eskiden olsa 12 Mayıs 2022 | 98 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar