Tarihimizin en tehlikeli 5 yalanı nerede söylendi? Sokakta mı yoksa

Son günlerde sık sık düşünüyorum.Yaşadığım şu 75 yıllık hayatta tanık olduğum en nifak sokucu, en tehlikeli 5 yalan neydi? Hafızam şöyle 5 maddelik bir çetele tutmuş:Tarihimizin...

Son günlerde sık sık düşünüyorum.
Yaşadığım şu 75 yıllık hayatta tanık olduğum en nifak sokucu, en tehlikeli 5 yalan neydi? Hafızam şöyle 5 maddelik bir çetele tutmuş:

Tarihimizin, sonuçları açısından en tehlikeli yalanıydı. Sonucu, kollektif tarihimize utanç olarak geçen “6-7 Eylül olaylarıydı.’
Mübadeleden kalan, herşeye rağmen Türkiye’yi anavatan seçmiş az sayıda Rum vatandaşımızın evleri, işyerleri yakıldı, Türkiye’yi terketmek zorunda kaldılar.

***

Tarihin en büyük FETÖ yalanları dönemini yaşadık. Bir değil, on değil bin yalan dönemi. Kendi gömdükleri silahları, kendileri ihbar ettiler, sonra gidip kameraların önünde, kendileri kazdılar, kendi elleriyle koydukları için kendi elleriyle koymuş gibi buldular.
Türk ordusunun yüzlerce şerefli subayı hapislere atıldı, Silivri’de yargılandı, müebbetlere mahkum edildi. Bazıları gururuna yediremedi, intihar etti. Şimdi bu vatanın mütevazı halk mezarlıklarında başuçlarında iki Türk bayrağı ile yatıyorlar.
Bu Büyük yalanının mucitleri ise ya hapiste, ya uzak bir ülkede kaçak…

Amaç Gezi’ye atılan insanları karalamaktı. Kutuplaşmış bir toplumda kendisi de vebali de çok büyük bir felakete yol açabilirdi. Bizzat caminin imamı ‘Yok böyle bir şey’ dedi. Eşi kanser, kendisi böbrek yetmezliği tedavisi gören imamı sürdüler. Yalan devam etti. Hala ediyor.

***

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Polis zabıtı: Mafya babasının 70 metre evinden çıkan hayret verici şeyler 24 Ocak 2023 | 144 Okunma O hamam böceğine gülme zamanı mı, ağlamamı yoksa vazgeçme zamanı mı? 22 Ocak 2023 | 61 Okunma Rami Kışlası arkeolojik kazısı: Cep kitabını Fatih mi icat etti 21 Ocak 2023 | 203 Okunma Meğer Galata'nın özel bir kokusu varmış ve öğrenince çok şaşırdım 20 Ocak 2023 | 50 Okunma 14 Mayıs'ta seçimin özeti: Yanlış zaman, yanlış insan, yanlış tarih, yanlış slogan... 18 Ocak 2023 | 4.449 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar