Modi'nin inanç mağarasında fiyatlar neden böyle düştü

Hindistan’ın popülist başbakanı Narendra Modi’nin “seçim şovu meditasyon mağarasını” ilk defa Müslüman bir Hint asıllı Amerikalıdan öğrendim

Hindistan’ın popülist başbakanı Narendra Modi’nin “seçim şovu meditasyon mağarasını” ilk defa Müslüman bir Hint asıllı Amerikalıdan öğrendim.

Yaptığı şahane televizyon şovları ile popülist liderlerin komik hallerini hicveden Hasan Minhaj, bir programında Hindistan’daki seçimleri anlatırken, şu anki başbakan Modi’nin “dua etmek ve meditasyon yapmak üzere bir mağaraya çekilmesini” anlatmıştı.

*

Ancak orada öğrenmiştim ki, Tanrı ve kendisiyle baş başa kalmak için kapandığı bu mağarada 4 kamera görüntülerini kaydediyordu.

Ancak Hasan Minhaj, Modi’nin yüzündeki sahte ifadeleri gösteren görüntüleri yayınlarken hepimizi kahkahalara boğan bir ayrıntıya dikkatimizi çekmişti.

Güya meditasyon yapmak ve dua etmek için inzivaya çekilen Modi’yi 4 kamera görüntülüyormuş...

Amaç?

Bunları seçim kampanyasında “mütedeyyin seçmeni” etkilemek amacıyla propaganda malzemesi olarak kullanmak... Nitekim seçim kampanyası sona erip yasaklar başladıktan sonra Twitter’den bu görüntüleri yayınlayıp propaganda yapmıştı.

Modi seçildi...

Gandi’nin “barışçı ve birleştirici” kültürüyle kurulan...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Soyağacını on bir rakamı ile anlatan bir yıldız doğuyor 06 Mayıs 2021 | 195 Okunma Cihangir dizi kanadında ‘neşter’ ‘botoks’ ve ‘kolajen’ savaşı 05 Mayıs 2021 | 169 Okunma 'Upper Cihangir' sezon finali - Koskoca semt dedelere kaldı 04 Mayıs 2021 | 248 Okunma Bir ayağı İstanbul'a basan ve Tahran'ı dağıtan bir 'narafig' 02 Mayıs 2021 | 449 Okunma 47'li bir erkek, 54'lü Blair'in bu fotoğrafına bakınca ne hisseder 01 Mayıs 2021 | 298 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar