Kötü kraldan bıkanlar iyi kralı nasıl seçtiler

Dünyada milyonlarca insan gibi benim de uykusuz kalarak izlediğim Game of Thrones’un (Taht Oyunları) son sezonunun final bölümü tam bir Shakespeare sahnesi ile bitti. Bu sahne iç savaşlardan bölünmüş bir halkın taht oyunlarını bitiren sahneydi...

Bu sahneyi kelime kelime izledim.

Senaryonun o bölümünü, ileride yazılarımda veya vereceğim derslerde, konferanslarda kullanmak üzere kelime kelime aynen yazdım.

Seyretmeyenler okusun, seyredenler de o harika tiradın yazılı bir metinde nasıl bir etki yaptığını görsün diye, kelimesine dokunmadan yayınlıyorum.

Final bölümünün, sondan iki önceki sahnesinde, Westeroslular yeni başkanlarını seçiyorlar.

Çünkü, başlarda iyiyken, sonradan “Deli Kraliçe”ye dönüşen Daenerys Targaryen,acımasız ordusu ve ateş saçan dragonu ile şehri yakıp yıkmış, büyük bir katliam yapmış, çoluk çocuk demeden insanları kırıp geçirmiştir.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İki CHP cenazesinden insan manzaraları 18 Ekim 2019 | 3.725 Okunma ABD Ortadoğu'da ilk neyini kaybetti 17 Ekim 2019 | 3.728 Okunma Her 100 Türk'ten kaçı cami imamına güveniyor 16 Ekim 2019 | 4.451 Okunma Bir sınır kasabamızdan ibret dolu cuma hikâyesi 15 Ekim 2019 | 5.015 Okunma Bakın aslında Trump'ın yerinde kim oturuyor 11 Ekim 2019 | 3.854 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar