Kötü kraldan bıkanlar iyi kralı nasıl seçtiler

Dünyada milyonlarca insan gibi benim de uykusuz kalarak izlediğim Game of Thrones’un (Taht Oyunları) son sezonunun final bölümü tam bir Shakespeare sahnesi ile bitti. Bu sahne iç savaşlardan bölünmüş bir halkın taht oyunlarını bitiren sahneydi...

Bu sahneyi kelime kelime izledim.

Senaryonun o bölümünü, ileride yazılarımda veya vereceğim derslerde, konferanslarda kullanmak üzere kelime kelime aynen yazdım.

Seyretmeyenler okusun, seyredenler de o harika tiradın yazılı bir metinde nasıl bir etki yaptığını görsün diye, kelimesine dokunmadan yayınlıyorum.

Final bölümünün, sondan iki önceki sahnesinde, Westeroslular yeni başkanlarını seçiyorlar.

Çünkü, başlarda iyiyken, sonradan “Deli Kraliçe”ye dönüşen Daenerys Targaryen,acımasız ordusu ve ateş saçan dragonu ile şehri yakıp yıkmış, büyük bir katliam yapmış, çoluk çocuk demeden insanları kırıp geçirmiştir.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Fatih'i, Üsküdar'ı, Eyüp'ü kaybeden nereyi kaybeder 25 Haziran 2019 | 7.476 Okunma Bu ses Tanrı'nın bana lütfu ama şarkı söylemek için değil 23 Haziran 2019 | 2.135 Okunma Yarın seçim günü: Lady Gaga'yla 2 saat sohbet 22 Haziran 2019 | 1.627 Okunma 23 Haziran’ı 24 Haziran’a bağlayan gece inşallah 21 Haziran 2019 | 3.599 Okunma Birinci fotoğraf: Binali Yıldırım 20 Haziran 2019 | 5.222 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar