Kim bu 'esrarengiz' Boğaziçili 'sıçan' M.B.

Ayça Atikoğlu’nun da dediği gibi çıkıp kendini ifşa edecek mi...

Hürriyet yazarı İhsan Yılmaz, Oğuz Atay’ın kayıp günlüğü olayını gündeme getirip, ben de perde arkasını yazınca, “Upper Cihangir” dünyası karıştı.

Gerçi, onunla ilgili sadece kendilerinin konuşma hakkı bulunduğuna inanan bazı çevreler, “Ne alakası var Oğuz Atay’ın Cihangir’le” deyip durmadan bana yükleniyorlar...

Merakınızı tatmin edeyim. Hepsi biliyor ki “Upper Cihangir” lafını sembolik olarak kullanıyorum...

*

(Bu arada Cihangir ahalisi galiba bu “Upper” lafından pek hazzetmedi ki, mahalle baskısı yapmış olmalılar ki, bu kavramın mucidi T24’in düzeyli magazin yazarı Tuğrul Eryılmaz da artık sadece “Cihangir” diye yazmaya başladı.)

Geçen cumartesi T24’te Ayça Atikoğlu’nun bir yazıyla bu “Upper Cihangir polisiyesinin” ikinci sezonu da yayına girdi.

Türkiye’nin Dostoyevski’si Oğuz Atay’ın yıllardır merak edilen bir kayıp günlüğü olayı vardı. Sefa Kaplan’ın son kitabı ile bu konu yeniden açıldı.

Konu da şuydu: Bu günlüğü kim...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
'Upper Cihangir' sezon finali - Koskoca semt dedelere kaldı 04 Mayıs 2021 | 239 Okunma Bir ayağı İstanbul'a basan ve Tahran'ı dağıtan bir 'narafig' 02 Mayıs 2021 | 415 Okunma 47'li bir erkek, 54'lü Blair'in bu fotoğrafına bakınca ne hisseder 01 Mayıs 2021 | 294 Okunma Modi'nin inanç mağarasında fiyatlar neden böyle düştü 30 Nisan 2021 | 194 Okunma Katarlı bayan Alya'nın mektubundaki 2 cümle 29 Nisan 2021 | 429 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar