Haber içinde kalmış manşetlik iki haber

İkisi de dünkü Hürriyet’ten... Biri hükümetten, öteki Adalet ve Kalkınma Partisi saflarından. İkisi de farklı başlıklarla verilmiş iki haberin içinde kalmış... Bugün bu iki çok önemli...

İkisi de dünkü Hürriyet’ten... Biri hükümetten, öteki Adalet ve Kalkınma Partisi saflarından. İkisi de farklı başlıklarla verilmiş iki haberin içinde kalmış... Bugün bu iki çok önemli haberi benim sayfamın manşetine çıkarıyorum.

MANŞET 1

EĞİTİMDE MUTABAKAT YOKSA MİLLET OLAMAYIZ

İLK manşetim Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’tan...

Sözleri aynen şöyle:

“Eğitim bir grup, hizip ya da parti ödevi değil. Eğitim bir millet, ülke ödevi. Bir mutabakat istiyor eğitim. Mutabakat olmazsa milletleşemiyoruz.”

“1948 yılında kesintiye uğrayan Köy Enstitüleri devam etmeliydi. Kendi doğası içinde özgün bir tasarım içeriyordu. Köy enstitüleri doğru bir projeydi ve kendi içinde evrilebilirdi.”

BENİ YORUMUM: Adalet ve Kalkınma Partisi’nin 16 yıldır en başarısız olduğu alan eğitim.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Metin Akpınar'a bu defa Erbakan Hoca'yı sordum 24 Ocak 2021 | 3.030 Okunma Pop tarihinin 'yaradılış' hikâyesi bu vadide yazıldı 23 Ocak 2021 | 338 Okunma Lady Gaga milli marşı söylerken ben o günkü soruyu hatırladım 22 Ocak 2021 | 566 Okunma Demirel'in yıllar sonra 'yanlış oldu' dediği cümle 21 Ocak 2021 | 2.407 Okunma Ocak sonuna kadar 'Dry kalmak' için dört adımlık bir rehber 20 Ocak 2021 | 206 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar