Gökçek'in karşısına yapay zeka çıksa yüzde kaç alır

Japonya’nın Tama şehri 150 bin kişinin yaşadığı bir yer... Geçen nisan ayına kadar dünyaca bilinmesi için hiçbir neden yoktu.Ama Tama’da yaşayan bir insan öyle bir şey yaptı ki, şehir dünya...

Japonya’nın Tama şehri 150 bin kişinin yaşadığı bir yer... Geçen nisan ayına kadar dünyaca bilinmesi için hiçbir neden yoktu.

Ama Tama’da yaşayan bir insan öyle bir şey yaptı ki, şehir dünya tarihine bir ilkle girdi.

Tarihte ilk defa “yapay zekâya sahip bir robot” belediye başkanlığına aday oldu...

Olay şöyle gelişti...

Daha önce seçimlere girip kazanamamış Michihito Matsuda isimli 44 yaşında eski bir aday Twitter hesabından bir mesaj yayınladı:

“Tarihte ilk defa yapay bir zekâ, ayrıntılı ve sağlam bir programla belediye başkanlığı seçiminde aday oluyor. Bir robot başkanla Tama’nın tarihini değiştireceğiz. Tarafsız bir siyaset uygulayacağız.”


Belediyedeki partizanlıktan mı şikâyetçisiniz...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İyi yazarı olmayan kominizmi punk kapitalist kurtarabilir mi 27 Ocak 2021 | 356 Okunma Eşek anırması yerli ve milli bir külterel miras mıdır 26 Ocak 2021 | 519 Okunma Metin Akpınar'a bu defa Erbakan Hoca'yı sordum 24 Ocak 2021 | 3.261 Okunma Pop tarihinin 'yaradılış' hikâyesi bu vadide yazıldı 23 Ocak 2021 | 341 Okunma Lady Gaga milli marşı söylerken ben o günkü soruyu hatırladım 22 Ocak 2021 | 566 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar