Fenerbahçe'nin takipçisi neden 3.4 milyon daha az

Kulüplerin sosyal medya hesaplarının rakamlarına girdim. Girdim ve bir Fenerbahçeli olarak beni çok şaşırtan bir durumla karşılaştım. Instagram’da Fenerbahçe’nin, Galatasaray’dan 3.4 milyon daha az takipçisi var. Eğer “takipçi” sayısı “taraftar” sayısını...

Kulüplerin sosyal medya hesaplarının rakamlarına girdim. Girdim ve bir Fenerbahçeli olarak beni çok şaşırtan bir durumla karşılaştım.

Instagram’da Fenerbahçe’nin, Galatasaray’dan 3.4 milyon daha az takipçisi var.

Eğer “takipçi” sayısı “taraftar” sayısını yansıtıyorsa yıllardır “Türkiye’de en çok taraftarı olan kulüp Fenerbahçe’dir” inancım yerle bir olacak demektir.

Ancak iki kulübün takipçi profillerini ve davranışlarını çok dikkatle izlediğimde tuhaf bir durumla karşılaştım.

Sekiz yaşımdan beri iyi bir Fenerbahçeliyim ama önyargılı bir Fenerbahçeli olmamaya çalıştım.

O nedenle kulüplerin takipçi profillerini ve davranış biçimlerini vereceğim, yorumu sosyal medya analizcilerine bırakacağım.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Son yazlıkçı da gitti bütün patiler yasta 20 Ekim 2020 | 512 Okunma İki kadeh viski askeri sivil darbeyi önler mi 18 Ekim 2020 | 473 Okunma Dün dünya borsa tarihinde bir boy band olayı yaşandı 17 Ekim 2020 | 600 Okunma Funda Arar'ın 'karartma günleri' şarkısını dinlerken 16 Ekim 2020 | 910 Okunma 'Ruh hastası' denince aklıma gelen ilk isim 15 Ekim 2020 | 1.331 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar