Fehmi Abi olsa 'Diyanet İşleri Başkanı subliminal mesaj veriyor' derdi

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, geçtiğimiz Kadir Gecesi haftasında çok ilginç bir konuşma yapmış. Şu cümlesi haklı olarak Ahmet Taşgetiren’in çok dikkatini...

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, geçtiğimiz Kadir Gecesi haftasında çok ilginç bir konuşma yapmış. Şu cümlesi haklı olarak Ahmet Taşgetiren’in çok dikkatini çekmiş:

 “Modern dönemin Müslüman coğrafyası üzerinden bir İslam okuması yapmak en büyük hatalardan biridir…”

Arkasından gelen cümleler daha da ilginç: 

 “Müslümanlar olarak bir temsil sorunu yaşadığımızın altını çizmek isterim. Öz eleştiri de yapmamız lazım. Bizlere düşen, İslam’ı en güzel şekilde temsil etmek ve yöneltilen ithamları yaşantımızla, ahlakımızla, duruşumuzla tekzip etmektir. Ancak o zaman İslam’ın evrensel mesajını, ahlakını, ilke ve değerlerini insanlığa etkili bir şekilde ulaştırma imkanı bulabiliriz…” 

Ben aradan çekiliyor. sözü bir dindara bırakıyorum...
Ben iyi bir dindar değilim. O nedenle hayatım boyunca İslami konularda tartışmaya girmekten kaçındım.

Diyanet İşleri Başkanının bu sözlerini yorumlama konusunda aradan çekilip, sözü bu konularda en yetkin isimlerden biri olan Ahmet Taşgetiren’e bırakıyorum. Tırnak içindeki bölümler onun Karar gazetesindeki yazısından:

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Koç'un kızını hangi müzikle istemeye gitti? 14 Mayıs 2022 | 114 Okunma Canan Kaftancıoğlu'na siyaset yasağı! Yeniden 'muhtar bile olamaz' dönemi mi? 13 Mayıs 2022 | 4.872 Okunma 195 milyon dolarlık tablonun satıldığı gün son Halife'nin sessiz ziyaretçisi 11 Mayıs 2022 | 69 Okunma O 'Sözcü' yazarının bu fotoğrafta ne işi var 10 Mayıs 2022 | 350 Okunma Dün gece ilginç bir düğün masası 09 Mayıs 2022 | 14 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar