Bu soruyu Fazıl Say'a değil vatandaş Fazıl'a soruyorum

İnternethaber Gazetesi Yazarı Ertuğrul Özkök'ün bugünkü (12.08.2022)''Bu soruyu Fazıl Say'a değil vatandaş Fazıl'a soruyorum'' başlıklı yazısı.

Soru da şu: “Patron kim?”

Aslında soruda iki kelime eksik, onu da birazdan tamamlayacağım…

Ama önce başlıktaki cümleye döneyim…


Bu soruyu, her hafta, en az bir  sabah kahvemin “mütemmim cüzü” haline getirdiğim Chopin’in “Nokturnler’ini çalan Fazıl Say’a sormuyorum

Çünkü onunla hiçbir meselem yok…

O Fazıl Say’ı, son defa  “Das Das” kültür merkezininde verdiği konserde gördüm.

Seyircilerin tam ortasına kurulmuş piyanosunun başında harika parçalar çalıyor, her parçanın arasında durup yumuşacık bir tonla ve çok güzel ifadelerle  bize o müzik hakkında bilgiler veriyordu.

O gün, gençliğimde Danny Kaye’in Pazar günleri televizyonda çocuklara yönelik anlatımlı klasik müzik programlarını hatırlamıştım.

İşte o Fazıl Say’la hiç meselem yok.

Ama bir de “Vatandaş Fazıl” var…

Yani benim gibi “1 oyu” olan Fazıl Say…

Onu da son defa Alaçatı’da Stay Otelde yakın çevresine verdiği yemekte gördüm.

Eşi Ece Dağıstan’la harika bir ev sahipliği yapmıştı.

Stay Otelin, Amerikan filmlerinde gördüğümüz okul otobüslerinden birinden alıp düzenlediği araçla  dolaşmış, harika fotoğraflar çektirmiştik.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Doğru söyle Ethem parayı sen mi verdin? 28 Eylül 2022 | 87 Okunma Dün akşam bu fotoğraf üzünden yemediğim küfür kalmadı 27 Eylül 2022 | 3.431 Okunma Altılı Masadan beşli masaya: Mursi'nin canı Mensa'nınkinden daha mı kıymetli 26 Eylül 2022 | 99 Okunma Perinçek'in lüks mandarin masasına oturacak 60 iş insanı kimler olacak 25 Eylül 2022 | 19 Okunma Gülşen ortaya çıkardı: İmam Hatip Lisesine gidenlerin oranı 28 Şubat öncesinin altına düştü 23 Eylül 2022 | 3.766 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar