Başkan görevden alındıktan yedi gün sonra, dün ne oldu

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası Başkanı’nın görevinden alınmasından 7 gün sonra, dün dünyanın 2 çok önemli merkezinde çok ilginç iki gelişme oldu.

Dünyanın en etkili iki gazetesi de aynı gün, yani dün, birinci sayfalarına bu iki gelişmeyi taşıdı.

Birincisi Amerika Birleşik Devletleri Merkez Bankası Başkanı Jerome Powell’in Amerikan Senatosu önünde iki gün süren özel oturuma katılmasıydı.

Bu oturumlar, Amerikan ekonomisinin geleceği açısından çok önemli bir yere sahip. Çünkü tıpkı Cumhurbaşkanı Erdoğan gibi ABD Başkanı Trump da faizlerin indirilmesini istiyor ve başkanı görevden almaya uğraşıyor.

Powell belki faizleri indirecek, ama kesinlikle bir “Yes Man” yani başkanın her dediğini yapan bir insan olmayı kabul etmiyor.

Açık açık “Daha 4 yıl görev sürem var ve o istiyor diye istifa etmem, hazinenin bağımsızlığını da korurum” diyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Hadi aslan parçası bu lafı git de Karaburun pazarında et bakayım 07 Aralık 2019 | 3.006 Okunma Hepimiz için bir utanç çetelesi 06 Aralık 2019 | 2.911 Okunma Kara cumacılar mı daha çok gigabyte harcar fetvacı mı 04 Aralık 2019 | 3.826 Okunma Sizce bizi biz yapan filmler hangileridir 03 Aralık 2019 | 2.963 Okunma Yedi yaşımda ne idiysem yetmişimde de o muyum 01 Aralık 2019 | 2.469 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar