Başkan görevden alındıktan yedi gün sonra, dün ne oldu

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası Başkanı’nın görevinden alınmasından 7 gün sonra, dün dünyanın 2 çok önemli merkezinde çok ilginç iki gelişme oldu.

Dünyanın en etkili iki gazetesi de aynı gün, yani dün, birinci sayfalarına bu iki gelişmeyi taşıdı.

Birincisi Amerika Birleşik Devletleri Merkez Bankası Başkanı Jerome Powell’in Amerikan Senatosu önünde iki gün süren özel oturuma katılmasıydı.

Bu oturumlar, Amerikan ekonomisinin geleceği açısından çok önemli bir yere sahip. Çünkü tıpkı Cumhurbaşkanı Erdoğan gibi ABD Başkanı Trump da faizlerin indirilmesini istiyor ve başkanı görevden almaya uğraşıyor.

Powell belki faizleri indirecek, ama kesinlikle bir “Yes Man” yani başkanın her dediğini yapan bir insan olmayı kabul etmiyor.

Açık açık “Daha 4 yıl görev sürem var ve o istiyor diye istifa etmem, hazinenin bağımsızlığını da korurum” diyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bir ‘sonradan görme’nin kısa araba sevdası tarihi 29 Kasım 2020 | 1.651 Okunma Dışardakini maske koruyor da kilisedeki Tanrıya mı emanet 28 Kasım 2020 | 587 Okunma Geleceği kim kazanacak 12.7 santim şortlular mı kızılelmacı Genk'ciler mi 27 Kasım 2020 | 835 Okunma Timur Selçuk'u seven Emine Hanım bunu da sevecektir 26 Kasım 2020 | 627 Okunma Hakan Fidan'ın mevkidaşı bakın hangi bardan çıktı 25 Kasım 2020 | 1.774 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar