Başkan görevden alındıktan yedi gün sonra, dün ne oldu

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası Başkanı’nın görevinden alınmasından 7 gün sonra, dün dünyanın 2 çok önemli merkezinde çok ilginç iki gelişme oldu.

Dünyanın en etkili iki gazetesi de aynı gün, yani dün, birinci sayfalarına bu iki gelişmeyi taşıdı.

Birincisi Amerika Birleşik Devletleri Merkez Bankası Başkanı Jerome Powell’in Amerikan Senatosu önünde iki gün süren özel oturuma katılmasıydı.

Bu oturumlar, Amerikan ekonomisinin geleceği açısından çok önemli bir yere sahip. Çünkü tıpkı Cumhurbaşkanı Erdoğan gibi ABD Başkanı Trump da faizlerin indirilmesini istiyor ve başkanı görevden almaya uğraşıyor.

Powell belki faizleri indirecek, ama kesinlikle bir “Yes Man” yani başkanın her dediğini yapan bir insan olmayı kabul etmiyor.

Açık açık “Daha 4 yıl görev sürem var ve o istiyor diye istifa etmem, hazinenin bağımsızlığını da korurum” diyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
O gece başarsalardı ben nereye sığınırdım 16 Temmuz 2019 | 3.760 Okunma Testosteronu en yüksek iki yazar 14 Temmuz 2019 | 2.982 Okunma Başkan görevden alındıktan yedi gün sonra, dün ne oldu 13 Temmuz 2019 | 4.357 Okunma Dönüş yolunda olduğum için bir günlük izin istiyorum. 12 Temmuz 2019 | 88 Okunma Türkiye'nin hatırlamaya değil unutmaya ihtiyacı var 11 Temmuz 2019 | 2.685 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar