Kadir Şeker davasıyla birlikte öğrendiklerimiz

Antalya’da yaşayan Özgür Duran ile Ayşe D. Sevgili.. İkili bir süre önce Konya’ya yerleşip aynı evde yaşamaya başlıyor.. Bir akşam evde kıskançlık merkezli bir tartışma yaşanıyor.. İçkiyi fazla kaçıran Özgür Duran da Ayşe D’yi dövüyor..

Antalya’da yaşayan Özgür Duran ile Ayşe D. Sevgili.. İkili bir süre önce Konya’ya yerleşip aynı evde yaşamaya başlıyor.. Bir akşam evde kıskançlık merkezli bir tartışma yaşanıyor.. İçkiyi fazla kaçıran Özgür Duran da Ayşe D’yi dövüyor.. Ayşe şiddetten uzaklaşmak için evden çıkıp bir park gidiyor.. Özgür burada da Ayşe’yi bulup şiddet uygulamaya devam ediyor.. (Ayşe’nin olay sonrası verdiği ilk ifadeden öğreniyoruz bunları.. ) O sırada kütüphaneden çıkıp yanında yaşadığı teyzesinin evine doğru yürüyen Kadir Şeker olanları görüyor.. Müdahale için yanlarına gidiyor.. Ve iki adam kavgaya tutuşuyorlar.. Özgür, Kadir’in üzerine atlayıp boynunu sıkıyor. Kadir kurtulmayı başarıp kaçmaya başlıyor. Fakat Özgür, peşinden gittiği gence tekrar saldırıyor. Bunun üzerine Kadir, bıçağını çıkarıyor. Boğuşma sırasında bıçak Özgür’ün kalbine saplanıyor. Şeker de olay yerinden kaçıyor.

***

Birkaç saat sonra..

Polis, kan izlerini takip ederek Kadir Şeker’i parka 1.5 kilometre mesafedeki teyzesinin evinde yakaladı.. Gözaltına aldı .. Ardından da Kadir, ‘kasten adam öldürme’ suçundan tutuklandı...

***
Ayşe önce olayı tam da az önce anlattığım gibi özetledi. “Evde dövdü” dedi. “Çıktım parkta buldu yine dövdü” falan dedi.. Sonra!.. Sonra bi’şey oldu.. Ayşe ölen sevgilisi için, ‘beni değil verandayı yumrukluyordu’ dedi. “Beni dövdüğünü düşünmüş ama Özgür bana vurmuyordu” dedi. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Rus silahlarının en büyük müşterisi ABD 25 Ekim 2020 | 1.091 Okunma Peki şimdi İyi Parti'de ne olacak? 22 Ekim 2020 | 1.990 Okunma HDP sürahisi çatladı 18 Ekim 2020 | 2.086 Okunma Kadir Şeker davasıyla birlikte öğrendiklerimiz 15 Ekim 2020 | 1.913 Okunma İşgal bitmeden konuşacak bir şey yok 11 Ekim 2020 | 906 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar