İple adam tehdit etme dönemi bitti

27 Mayıs kanlı darbesi tek başına iktidarı yeniden ele geçirme operasyonu değildi.. Aynı zamanda bir emsaldi, bir örnekti.. Ondandır uygulayıcıları tarafından yarım asrı aşkın bir süredir demokrasinin...

27 Mayıs kanlı darbesi tek başına iktidarı yeniden ele geçirme operasyonu değildi.. Aynı zamanda bir emsaldi, bir örnekti.. Ondandır uygulayıcıları tarafından yarım asrı aşkın bir süredir demokrasinin tepesinde sallandırılan bir Demokles Kılıcı olarak işlev görmesi.. Özellikle kendini bu memleketin sahibi gören jakoben elitist kadrolar ne vakit köşeye sıkışsalar 27 Mayıs'ı hatırlatıp; ''..bakın hiç istemeyiz ama tarihte de böyle acı bir şey yaşandığını aklınızdan çıkarmayın..'' derler..

Sorsanız 'niye böyle söylüyorsun?' diye; '.. ben istemediğimi söyledim, asla tasvip etmem fakat bu da yaşandı yani..'' diyerek bir de işi pişkinliğe vururlar..

***

Önceki akşam da öyle oldu.. CHP'li Engin Altay, açıkça millet tarafından doğrudan seçilmiş İLK Cumhurbaşkanını yine iple tehdit etmeye kalktı..

''...Yapmayın bunu, neden yapıyorsunuz?..'' deyince de;''... bu sözden darbe tehdidi

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
MHP'nin anayasa taslağına tepkisiz kalamazsınız 08 Mayıs 2021 | 497 Okunma Erdoğdu, Fetö'nün başladığı işi bitirmeye yemin etmişti 06 Mayıs 2021 | 1.424 Okunma Sen çalış edebiyatını zenginler yapsın 01 Mayıs 2021 | 538 Okunma ‘İçkiyi Yasaklayacaklar' diye diye 27 Ramazan Geçti 29 Nisan 2021 | 654 Okunma Kripto para bir lale soğanı çılgınlığı mıdır? 24 Nisan 2021 | 873 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar