HDP'ye bakanlık verilebilir mi verilemez mi?

Star Gazetesi Yazarı Ersoy Dede'nin bugünkü (22.09.2022)''HDP'ye bakanlık verilebilir mi verilemez mi?'' başlıklı yazısı.

CHP'nin etkili isimlerinden Gürsel Tekin'in, ''HDP'ye bakanlık verilebilir'' sözünün artçı şokları devam ediyor. Bu çıkış kuşkusuz partide ciddi bir rahatsızlığı da beraberinde getirdi. Fakat doğru anlaşılsın isterim. Rahatsızlık, sözün muhtevasından yahut manasından kaynaklanmıyor. Menfi/müspet bu meselenin dillendirilmesi rahatsızlığa yol açmış durumda. CHP istiyor ki HDP hep olsun ama adı hiç anılmasın. HDP seçmeni bilsin ama gerek partinin ulusalcı tabanı gerekse milliyetçi müttefikleri görmesin.. Kılıçdaroğlu, senelerdir bu örtülü ittifakı; ''daha evvel HDP'ye oy veren seçmenin bugün bize oy vermesine neden itiraz edelim'' diyerek yürütüyordu. Fakat artık mızrak çuvala sığmıyor. HDP ittifakın ilan edilmesini ve sonrasına ilişkin planların net bir şekilde belirlenmesini istiyor. 2023 işte tam da böyle bir kırılma noktası olacak. CHP, HDP'ye ya 'tamam' diyecek ya da 'devam'... Ve Gürsel Tekin, bir anlamda bu süreci hızlandıracak o stratejik hamleyi yaptı sadece.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Rusya'nın referandum ısrarı ve muhtemel sonuçları 24 Eylül 2022 | 358 Okunma HDP'ye bakanlık verilebilir mi verilemez mi? 22 Eylül 2022 | 358 Okunma Millet İttifakı'nda ‘Çatı Aday' değil ‘Çatal Aday' formülü 17 Eylül 2022 | 518 Okunma Türkiye'nin muhtemel Şangay İş Birliği üyeliği NATO üyeliği ile bağdaşır mı? 15 Eylül 2022 | 489 Okunma ‘Millet İttifakı'nda ismi ilan edilmiş tek aday Kılıçdaroğlu 10 Eylül 2022 | 353 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar