Babacan Cevap Vermeyecek mi?

Parti kurma hazırlığı içindeki Ali Babacan’a görevdeki dönemine dair bir kaç soru yönelttik ama cevap almak mümkün olmadı. 

Sayın Babacan hiç kusura bakmasın da, ülkeyi yönetmeye talip birinin böyle kritik soruları cevapsız bırakması anlaşılır gibi değil.  Bakın dedik ki, ABD’nin siyasi rehin olarak tuttuğu Hakan Atilla, Babacan’a bağlı olan Halkbank’ın tepe yöneticisiydi..  Ne Avrupa Birliği bakanlığına bağlıydı Halkbank ne çevre ve şehircilik bakanlığına. O halde neden Halkbank davası süresince alakasız onlarca ismi konuştuk da Ali Babacan menfi/müspet ortalarda görünmedi?..Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yiğit Bulut çok sarsıcı bir iddia koydu ortaya; Babacan’ın FETÖ’nün bankası Bank Asya’yı kurtarmak için hamle yaptığını iddia etti.. Buna bir cevap verdi mi Babacan?.. Yine Yiğit Bulut’un daha önemli bir iddiası ki, bu politik hareket başlatmak isteyen birinin yola çıkmadan evvel temizlemesi gereken bir iddia..  Babacan’a, uluslararası piyasalarda yaptığı işlemlerde kendi hesabına bazı kazançlar elde edip etmediğini soruyor Yiğit Bulut..   

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Dünyayı ayağa kaldırmak da Türkiye'ye düştü 15 Mayıs 2021 | 254 Okunma Şile'de köylünün 500 dönüm arazisine kim çöktü? 13 Mayıs 2021 | 4.059 Okunma MHP'nin anayasa taslağına tepkisiz kalamazsınız 08 Mayıs 2021 | 548 Okunma Erdoğdu, Fetö'nün başladığı işi bitirmeye yemin etmişti 06 Mayıs 2021 | 1.433 Okunma Sen çalış edebiyatını zenginler yapsın 01 Mayıs 2021 | 545 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar 1 yorum