Dibin dibi ve çocuklar!

Dünyanın farklı şehirlerinde, toplumlarında ve dönemlerindeki cahiliye adetlerini, uygulamalarını ve dayatmalarını nasıl tanımlayacağız? Mesela 4 yaşındaki çocukların cinsiyetlerinin değiştirildiği 2023 yılının Amerika ve Avrupa’sı için ne diyeceğiz? Bu sapkınlığın önüne kim, nasıl geçecek. Bu sapık anne-babalara, öğretmenlere kim dur diyecek?

İslam Ansiklopedisi, ‘Cahiliye Dönemi’ni şöyle tanımlıyor: “Özel olarak Araplar’ın İslâm’dan önceki dinî ve sosyal hayat telakkilerini, genel olarak da kişilerin ve toplumların günah ve isyanlarını ifade eden bir terim.”
Bu döneme dair en bilinen, hayret edilen uygulama; kız çocuklarının diri diri toprağa gömülmesi ya da kuyulara atılması vahşetidir.
Bir insan evladını nasıl diri diri toprağa gömer? Bugün için böyle bir soruyu dile getirmek bile çok ağır. Lakin Mekke’nin İslam öncesi yıllarında, bir baba için kız çocuğu sahibi olmanın utanç olduğu biliniyor.
Hz. Muhammed Efendimiz’in, peygamber olması ile sona eren bu dönem, İslam Ansiklopedisi’nde de vurgulandığı gibi “Araplar’ın İslâm’dan önceki dinî ve sosyal hayatını” işaret ediyor.

Dünyanın farklı şehirlerinde, toplumlarında ve dönemlerindeki cahiliye adetlerini, uygulamalarını ve dayatmalarını nasıl tanımlayacağız?
Mesela 4 yaşındaki çocukların cinsiyetlerinin değiştirildiği 2023 yılının Amerika ve Avrupa’sı için ne diyeceğiz? Bu sapkınlığın önüne kim, nasıl geçecek. Bu sapık anne-babalara, öğretmenlere kim dur diyecek?
Almanya’nın Berlin şehrinde geçtiğimiz yıl, sadece LGBT’lilere hizmet veren kampüste açılan kreşte eğitim alan çocuklara eşcinsel yaşam dayatılıyor. Pedofili kapısını ardına kadar aralayan sapkın eğitim sistemi ilk adımlardandı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Dibin dibi ve çocuklar! 14 Eylül 2023 | 1.399 Okunma Ne değişti? 12 Eylül 2023 | 1.172 Okunma ‘Öğretmen borsası’ nasıl kuruldu, kim haklı? 10 Eylül 2023 | 1.822 Okunma 'Merdiven altında' neler oluyor 07 Eylül 2023 | 1.836 Okunma AK Parti'nin İstanbul adayı 05 Eylül 2023 | 7.004 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar