Yaşadıklarımız, ‘dinci-Batıcıişbirliğinin’ sonuçlarıdır

Bu coğrafyada Afganistan’dan Libya’ya kadar, yaşanan sorunların ve çürümüşlüğün temelinde “dinci-Batıcı işbirliği” yatar.

Bu coğrafyada Afganistan’dan Libya’ya kadar, yaşanan sorunların ve çürümüşlüğün temelinde “dinci-Batıcı işbirliği” yatar. Himayecilikten işbirlikçiliğe kadar uzanan hat içinde, “yerel iktidar hesapları ve sömürgeci hesaplar bütünleşirler”.

Tarikat reislerinden şeyhlere, emirlere, şıhlara, krallara, şahlara kadar uzanan yolda bunlar hep yaşandı. Osmanlı’daki himayeci işbirlikçilerden bugünkülere kadar, “dinci çıkarların ve emperyalist çıkarların” bütünleştiği hep görüldü. Kurtuluş ve kuruluş dönemlerimizde Atatürkçüler hem emperyalistler hem de dincilerle savaşmışlardır.

Günümüzde ise Gülen ve içimizdeki yandaşları, “dinci faşizm-emperyalizm işbirliğinin” bugün devam ettiğini gösteren kesin kanıttır.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Erdoğan’ın ‘Avrupa çıkışı’nın arkası 01 Aralık 2020 | 309 Okunma Ulusal çıkar, kamu yararı, cemaatler ve ‘şirketler’ 24 Kasım 2020 | 219 Okunma Yaşadıklarımız, ‘dinci-Batıcıişbirliğinin’ sonuçlarıdır 17 Kasım 2020 | 137 Okunma Biden ve Trump’ın Türkiye için ortak yönleri 10 Kasım 2020 | 148 Okunma Erdoğan’ın Avrupa’yla kavgasının nedenleri 03 Kasım 2020 | 707 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar