Yaşadıklarımız, ‘dinci-Batıcıişbirliğinin’ sonuçlarıdır

Bu coğrafyada Afganistan’dan Libya’ya kadar, yaşanan sorunların ve çürümüşlüğün temelinde “dinci-Batıcı işbirliği” yatar.

Bu coğrafyada Afganistan’dan Libya’ya kadar, yaşanan sorunların ve çürümüşlüğün temelinde “dinci-Batıcı işbirliği” yatar. Himayecilikten işbirlikçiliğe kadar uzanan hat içinde, “yerel iktidar hesapları ve sömürgeci hesaplar bütünleşirler”.

Tarikat reislerinden şeyhlere, emirlere, şıhlara, krallara, şahlara kadar uzanan yolda bunlar hep yaşandı. Osmanlı’daki himayeci işbirlikçilerden bugünkülere kadar, “dinci çıkarların ve emperyalist çıkarların” bütünleştiği hep görüldü. Kurtuluş ve kuruluş dönemlerimizde Atatürkçüler hem emperyalistler hem de dincilerle savaşmışlardır.

Günümüzde ise Gülen ve içimizdeki yandaşları, “dinci faşizm-emperyalizm işbirliğinin” bugün devam ettiğini gösteren kesin kanıttır.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ecevit karşıtlığından AKP karşıtlığına TÜSİAD… 26 Ekim 2021 | 323 Okunma AKP, ‘sürdürülebilir üstünlükler kuramı’nın tutsağı mı? 19 Ekim 2021 | 104 Okunma Demokrasi yoksa enflasyon kaçınılmazdır 12 Ekim 2021 | 83 Okunma AKP ve üst yönetimin önünde kalan ‘seçenekler’ 05 Ekim 2021 | 168 Okunma İktisat konuşmanın anlamı ve anlamsızlığı 28 Eylül 2021 | 114 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar