Federasyon diyerek Kıbrıs’ta özel statüye razı olmak

Hep söyledim, Kıbrıs Türkiye’nin Ege ve Akdeniz’e açılan kapısıdır. Türkiye de KKTC için, “var olmak ya da olmamak” meselesidir.

Ve Ersin Tatar kazandı, karşısındakiler federasyoncu ağırlıktaydı.

- Uluslararası anlaşmalara göre, Türkiye’nin de “garantörü” olduğu Kıbrıs’ta, Rumlar 2004’te AKP’nin göz yumması ile AB üyesi oldular.

- Rumlar Kıbrıs Cumhuriyeti olarak AB ve ABD’yi arkalarına almış: İngiliz üsleri ABD ile ortak, Fransa bile ilk defa 2020’de Kıbrıs’a asker göndermiş.

Acaba KKTC’de federasyon savunucuları şimdi Rumların, “Gelin biraz toprak ödünü karşılığında, Kıbrıs Cumhuriyeti’ni eşit statüde, bir federasyon çatısı altında paylaşalım” önerilerine evet derler mi?

Yoksa siz federasyon savunucuları, buna “inanmış görünüp”, bir “özel statü”pozisyonunu zimnen kabul ettiniz de federasyon makyajı ile bunu pazarlamak mı istiyorsunuz?

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Erdoğan’ın ‘Avrupa çıkışı’nın arkası 01 Aralık 2020 | 333 Okunma Ulusal çıkar, kamu yararı, cemaatler ve ‘şirketler’ 24 Kasım 2020 | 220 Okunma Yaşadıklarımız, ‘dinci-Batıcıişbirliğinin’ sonuçlarıdır 17 Kasım 2020 | 137 Okunma Biden ve Trump’ın Türkiye için ortak yönleri 10 Kasım 2020 | 149 Okunma Erdoğan’ın Avrupa’yla kavgasının nedenleri 03 Kasım 2020 | 707 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar