Federasyon diyerek Kıbrıs’ta özel statüye razı olmak

Hep söyledim, Kıbrıs Türkiye’nin Ege ve Akdeniz’e açılan kapısıdır. Türkiye de KKTC için, “var olmak ya da olmamak” meselesidir.

Ve Ersin Tatar kazandı, karşısındakiler federasyoncu ağırlıktaydı.

- Uluslararası anlaşmalara göre, Türkiye’nin de “garantörü” olduğu Kıbrıs’ta, Rumlar 2004’te AKP’nin göz yumması ile AB üyesi oldular.

- Rumlar Kıbrıs Cumhuriyeti olarak AB ve ABD’yi arkalarına almış: İngiliz üsleri ABD ile ortak, Fransa bile ilk defa 2020’de Kıbrıs’a asker göndermiş.

Acaba KKTC’de federasyon savunucuları şimdi Rumların, “Gelin biraz toprak ödünü karşılığında, Kıbrıs Cumhuriyeti’ni eşit statüde, bir federasyon çatısı altında paylaşalım” önerilerine evet derler mi?

Yoksa siz federasyon savunucuları, buna “inanmış görünüp”, bir “özel statü”pozisyonunu zimnen kabul ettiniz de federasyon makyajı ile bunu pazarlamak mı istiyorsunuz?

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
‘Amirallerin beş çayı’ değil, sorun Montrö 13 Nisan 2021 | 169 Okunma Yerel yönetimler, demokrasi ve şeffaflık 06 Nisan 2021 | 113 Okunma İstanbul’un üç yüzü: İstanbul Sözleşmesi, İstanbul Kanalı ve İstanbul seçimleri 30 Mart 2021 | 293 Okunma ‘Yazamadıklarımı Şimdi Yazdım…’ 23 Mart 2021 | 444 Okunma Yoksa Papa kutsamaya mı geldi? 16 Mart 2021 | 172 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar