Amiraller Kanal İstanbul’a düştü

Geçen haftaki yazımın başlığında “Beğenmediniz mi, yeni gündem verelim” demiştim. Tesadüfe bakın ki, pazar günü siz yazıyı okurken, gece yarısı yeni gündem...

Geçen haftaki yazımın başlığında “Beğenmediniz mi, yeni gündem verelim” demiştim. Tesadüfe bakın ki, pazar günü siz yazıyı okurken, gece yarısı yeni gündem patlamış ve sonraki günlerde de diğerlerini silip süpürürken, 104 emekli amiral bu kadar köpüreceğini tahmin bile etmemişlerdi. Amirallerden sonra eski büyükelçiler ve eski milletvekilleri de açıklama yaptılar ama konuşulmadılar bile. Garip. 

*

Hata yaptınız emekli amiraller! Vatanseverliğinizle birlikte Kanal İstanbul’a düştünüz. Baştan fikrimi söyleyeyim de, buzağı arayıcıların eline koz vermeyeyim. Benim neslim, “Yüce Türk Milleti (ya da) Ulusu” diye başlayan darbelere, muhtıralara tanık oldu. Sonra yıllarca acılarını da yaşadı. İşte, birinci yanlış, bildiriye yukarıdaki üç kelimeyle başlamak oldu. “Hayrola” diye algılandı. Bildirinin askeri bir üslupla yazılması ve sona doğru “Aksi halde” diye başlayan paragrafın içeriği kafa karıştırdı. 

*

BU HAZIRLIK DUYULMADI MI? 

Şimdi gözlüğümü değiştirip bir de öyle bakmak istiyorum bildiriye. Söylendiğine göre, bildiri bir haftada hazırlanmış. Bu bir haftada, emekli amirallerin WhatsApp gruplarında yaptıkları konuşmalardan ve de nihai metnin imzaya açılmasından devlet istihbaratının haberinin olmaması bence mümkün değil. Amirallerin hangi parti ile konuştuğu, hatta akrabalarının hangi partiye üye oldukları bir gecede bulunabilirken. Benim sakındığım buzağıları buraya salmak lazım galiba. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Putin gördüğü rüyayı yaşatıyor 27 Şubat 2022 | 66 Okunma Rakamlarla dans 20 Şubat 2022 | 41 Okunma Bu gurur hepimizin 13 Şubat 2022 | 65 Okunma Bu ülkede yaşanmaz mı? 06 Şubat 2022 | 62 Okunma Nezarete düşüren menekşe gözlü kız 30 Ocak 2022 | 118 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar