Ergün Diler
Ergün Diler Takvim

Rambo papaz.

20 Mayıs 2017 | 16.6 K

Türkiye'de de ABD'de de derin gündem İZMİR 'deki DİRİLİŞ KİLİSESİ PASTÖRÜ Andrew Craig Brunson...
Trump, papazı Erdoğan'dan istedi.
Bizim için sıradan biri olan ve adalet sisteminin radarlarına takılan biriydi.
Ama gerçekte BRUNSON çok ama çok özel biriydi. Günlük hayatın hızına ayak uydururken çok şeyi unutuyor ve atlıyoruz. Sizi biraz geriye, 2011 yılına götüreceğim. Sonra Pastör'ün bilinmeyenlerini ve eşini anlatacağım. Basit gibi gördüğümüz, daha doğrusu göremediğimiz, bir OLAYIN arkasında nelerin yattığını anlayacaksınız. Hayat böyledir. Dikkatli olmak, unutmamak ve günü geldiğinde halkaları birleştirmek gerekir...
Dönelim geriye...
Diriliş Kilisesi'nin önüne gelen Mustafa Ali Eren isimli saldırgan belindeki silahı çıkararak göz göze geldiği PASTÖR'ün üzerine 5-6 el ateş ediyor. Herkes silah sesiyle birlikte şoka giriyor. Alsancak inliyor... Manisa'dan gelen saldırgan "El KAİDE SİZE BUNUN HESABINI SORACAK!" diye slogan atarak elindeki tüfeğe hamle yapıyor.
Tüfek ateş aldığı an başta PASTÖR olmak üzere yakınında bulunanlar büyük risk altında. Kimse ne yapacağına karar veremezken PASTÖR şaşkın bakışlar arasında saldırgana doğru çok ama çok hızlı bir hamle yaparak tüfeği dipçik kısmından tuttuğu gibi yukarı kaldırıyor. Ve sonra peş peşe yaptığı hızlı hamlelerle EL KAİDE için oraya geldiğini söyleyen saldırganı etkisiz hale getiriyor. Dava açılıyor. İfadeler alınıyor. Ama PASTÖR şikayetçi olmuyor.
5-6 el tabanca atışından sonra tüfekle karşılaşan kaç kişi PASTÖR gibi silahın üzerine atlar! Kaç kişi saldırganı etkisiz hale getirebilir? Pastör bunu nasıl biliyordu? Saldırganı alaşağı edeceğini nasıl kestirebiliyordu? Ateş aldığı halde nasıl hem tüfekle hem saldırganla başa çıkabiliyordu?
BİLMİYORUM... Ama bütün bu soğukkanlı tutumuyla suikastı kendi becerisiyle halleden biri sıradan bir PASTÖR olamazdı. Zaten olmadığını Trump'ın sözlerinden sonra herkes anlayacaktı.
Biz de bunu bu nedenle 7 Nisan'da yazdık!
Yazılacak daha çok şey vardı! Ama önce şu soruya cevap aramalıydık?
Diriliş Kilisesi Pastörü'ne kim saldırı emri verdi? Neden o seçildi? BİLMİYORUZ....

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER