Üniversitelerden nokta atışı

YÖK Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar’ı, Marmara Üniversitesi Rektörü olduğu dönemden beri takip ederim. Üniversiteye önemli katkıları olmuştu.Geçtiğimiz günlerde de Marmara Üniversitesi’nin...

YÖK Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar’ı, Marmara Üniversitesi Rektörü olduğu dönemden beri takip ederim. Üniversiteye önemli katkıları olmuştu.

Geçtiğimiz günlerde de Marmara Üniversitesi’nin Maltepe’deki yeni kampüsünde bir araya geldik ve iki saati aşkın sohbet ettik.

Sohbetimizdeki notları aktaracağım ama önce size Marmara Üniversitesi’nin Maltepe’deki yeni kampüsünden söz edeyim. “Recep Tayyip Erdoğan Külliyesi” adı verilen yerleşke gerçekten muazzam olmuş.

100 bin metrekarenin üzerinde bir alana inşa edilen kampüsün, mühendislik ve teknoloji fakültelerinin bulunduğu henüz birinci etabı bitmiş. İkinci etabın 2024 yılının temmuz ayında bitirilmesi planlanıyor.

Üniversitelerden nokta atışı - Resim : 1

Tıp, diş hekimliği, sağlık bilimleri fakülteleri ve bağlı enstitüler halihazırda hizmet veriyor. Ayrıca sadece engellilere hizmet verecek bir diş hastanesinin inşaatı da sürüyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ah çocuk! Vah Fatih! Tüh Gülben! 24 Eylül 2023 | 1.120 Okunma Kimse "bir Yavuz Ağıralioğlu gibi net" olamadı 20 Eylül 2023 | 3.044 Okunma Üniversitelerden nokta atışı 19 Eylül 2023 | 787 Okunma Tartışma programlarında iki yanlıştan bir doğru çıkar mı? 18 Eylül 2023 | 1.254 Okunma Türkiye'nin voleybol filesinde kalan vicdanı, aklı ve mantığı 05 Eylül 2023 | 1.325 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar