Sinan Oğan ikinci turda hangi ittifakı destekleyecek?

Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turuna günler kala, herkes Sinan Oğan’ın 28 Mayıs’ta hangi ittifaka destek vereceğini merak ediyor.İlk turda elde ettiği yüzde 5,17’lik oy oranı ile ikinci turun kilit ismi...

Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turuna günler kala, herkes Sinan Oğan’ın 28 Mayıs’ta hangi ittifaka destek vereceğini merak ediyor.

İlk turda elde ettiği yüzde 5,17’lik oy oranı ile ikinci turun kilit ismi haline gelen Sinan Oğan hafta boyu görüşmelerini sürdürdü.

Oğan kararını açıklamadan ben de Ankara kulislerini yokladım. Edindiğim bilgilere göre, yakın çevresine, “Sığınmacılar konusu haricinde hemen her konuda Cumhur İttifakı ile uzlaşıyoruz” diyen Oğan, ikinci turda Erdoğan’a açık ve net destek verecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile yaptığı görüşmede de bazı temel konular üzerine anlaştıkları dile getiriliyor.

Fakat en önemli detay şu: Sinan Oğan desteği karşılığında, Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan bakanlık ya da hükümette herhangi bir görev talep etmedi, hiçbir konuda pazarlık yapmadı.

Oğan’ın AK Parti ile belirli konular üzerinde anlaştıkları ifade ediliyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Partiye üye olmayana iş yok! 01 Ekim 2023 | 892 Okunma Ah çocuk! Vah Fatih! Tüh Gülben! 24 Eylül 2023 | 1.158 Okunma Kimse "bir Yavuz Ağıralioğlu gibi net" olamadı 20 Eylül 2023 | 3.060 Okunma Üniversitelerden nokta atışı 19 Eylül 2023 | 788 Okunma Tartışma programlarında iki yanlıştan bir doğru çıkar mı? 18 Eylül 2023 | 1.255 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar