Partiye üye olmayana iş yok!

Memlekette son yılların en büyük tartışmalarından biri de liyakat.Liyakat kelimesinin tam karşılığı ise şu: Yeterlilik, layık olma, uygunluk.Tartışmanın nedeni de layık olmayan kişilerin, uygun...

Memlekette son yılların en büyük tartışmalarından biri de liyakat.

Liyakat kelimesinin tam karşılığı ise şu: Yeterlilik, layık olma, uygunluk.

Tartışmanın nedeni de layık olmayan kişilerin, uygun olmadıkları işlere, görevlere, makamlara atandığı iddiası ki muhalefet iktidarı en çok bu konuda eleştirdi, eleştirmeye de devam ediyor.

“Eğer iktidar partisine yakınsan, iş de bulur, işini de halledersin.” Eleştirilerin temeli bu.

Doğrusunu isterseniz, ben de çevremde böyle olaylara bizzat tanık oldum. İş arayanlara, “Git AK Parti’ye üye ol, hemen halledelim” denilenlere de tanığım, “Sen parti üyesi değilsin, senin bu işin hallolmaz” denilene de.

Eğer AK Parti’den, “Hayır canım olur mu öyle iş. Biz de kimsenin hakkı böyle yenmemiştir. Kimseye de işi için partiye üye olması telkin edilmemiştir” diyen olursa, beni arasın, tanık olduklarımı, isim isim, tarih tarih, kurum kurum söyleyeyim.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Cumhuriyet'in 100. Yılı'nda bir insan olarak Atatürk 29 Ekim 2023 | 116 Okunma İsrail Batı demokrasisini de vurdu 22 Ekim 2023 | 264 Okunma Batsın bu dünya! 15 Ekim 2023 | 163 Okunma Partiye üye olmayana iş yok! 01 Ekim 2023 | 939 Okunma Ah çocuk! Vah Fatih! Tüh Gülben! 24 Eylül 2023 | 1.179 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar