Mansur Yavaş'tan Kılıçdaroğlu'na: Diğer Genel Başkanlar varsa, ben yokum!

Altılı Masa’yı devirdikten sonra İYİ Parti lideri Meral Akşener, “Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş cumhurbaşkanı yardımcıları olacak” teklifiyle tekrar Masa’ya dönmüş, yine...

Altılı Masa’yı devirdikten sonra İYİ Parti lideri Meral Akşener, “Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş cumhurbaşkanı yardımcıları olacak” teklifiyle tekrar Masa’ya dönmüş, yine bağırışmaların koridorlarda yankılandığı bir toplantı gerçekleşmiş ama sonuçta imzalar atılmış ve Kemal Kılıçdaroğlu Millet İttifakı’nın adayı olarak açıklanmıştı.

Hatırlayacaksınız, 13 Mart’ta yine bu sayfadan, “Meral Akşener kandırıldı mı?” başlıklı yazımda, İYİ Parti liderinin nasıl ikna edildiğini, cumhurbaşkanı yardımcısı olmayacağını söyleyerek gittiği Saadet Partisi Genel Merkezi’ndeki son toplantıda hangi manzarayla karşılaştığını, neden kandırıldığını hissettiğini, hatta Masa’daki diğer liderlere sesini yükselttiğini, sonrasında kendisini de cumhurbaşkanı yardımcıları listesine yazdırdığını ve özellikle Mansur Yavaş’a çok gönül koyduğunu, Mansur Yavaş’ın da Meral Hanım’a, “Böyle olduğunu ben de bilmiyordum” dediğini yazmıştım.

Okumayanlar lütfen bu yazının sonundaki o yazıyı da okusun. Sizlere kolaylık olsun diye linki de buraya koyuyorum.

Şimdi esas meseleye geliyorum. Mansur Yavaş, CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’ndan randevu istedi.  Bu yazıyı 19 Mart Pazar günü öğleden sonra yazıyorum. Randevu ya bugün ya da 20 Mart Pazartesi günü gerçekleşecek, Siz bu satırları okurken bu randevu gerçekleşmiş olabilir.

Mansur Yavaş bu buluşmada Kemal Kılıçdaroğlu’na, “Diğer genel başkanlar cumhurbaşkanı yardımcısı olacaksa, ben seçim çalışmalarına katılmayacağım” diyecek.

Masur Yavaş’ın bu çıkışı, propaganda dönemi başlarken Kemal Kılıçdaroğlu’nu çok zor durumda bırakacak gibi görünüyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Sinan Oğan ikinci turda hangi ittifakı destekleyecek? 22 Mayıs 2023 | 3.415 Okunma İmamoğlu'na Erzurum'da yapılan saldırı üzerine neyi tartışıyoruz? 09 Mayıs 2023 | 323 Okunma Sosyal medyada hangi aday önde, hangi parti daha çok ilgi görüyor? 01 Mayıs 2023 | 1.225 Okunma Cumhurbaşkanı'nın hastalığı hakkında açıklama nasıl yapılır? 27 Nisan 2023 | 249 Okunma İYİ Parti'de "temayül" depremi: Hangi önemli isimler milletvekili listesinden çekildi? 09 Nisan 2023 | 1.214 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar