İYİ Parti'de "temayül" depremi: Hangi önemli isimler milletvekili listesinden çekildi?

YSK’ya milletvekili listelerinin teslim edilmesi için son güne girilirken, partilerde de liste sıkıntıları devam ediyor.Tüm partiler için sancılı bir süreç olduğu bilenen bu hazırlık aşaması...

YSK’ya milletvekili listelerinin teslim edilmesi için son güne girilirken, partilerde de liste sıkıntıları devam ediyor.

Tüm partiler için sancılı bir süreç olduğu bilenen bu hazırlık aşaması, İYİ Parti içinde tam anlamıyla bir depreme yol açtı.

Aslında İYİ Parti’de sıkıntı, aralarında İzmir ve Ankara’nın da olduğu 15 ilde “temayül yoklaması” yapılacağının duyurulmasıyla başlamıştı.

Çünkü partinin önemli ve tecrübeli isimleri bu uygulamaya karşı çıkarak, “Temayül yoklaması, bir ön seçim değildir. Ortaya gerçekçi sonuçlar çıkmaz. Tecrübeli isimlerin bu yoklamaya sokulması partiye zarar verir” düşüncesini bizzat Genel Başkan Meral Akşener’e söylemişlerdi.

Nitekim ilk sorun Bursa’da yaşanmıştı. İYİ Parti Grup Başkan Vekili İsmail Tatlıoğlu, Twitter’dan yaptığı açıklamayla milletvekili adaylığından çekildiğini duyurmuştu.

Kimileri tarafından Tatlıoğlu’nun, seçimin kazanılması halinde bakanlık görevi verileceği için çekildiği yorumları yapıldı. Fakat gerçek öyle değildi.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ah çocuk! Vah Fatih! Tüh Gülben! 24 Eylül 2023 | 1.157 Okunma Kimse "bir Yavuz Ağıralioğlu gibi net" olamadı 20 Eylül 2023 | 3.056 Okunma Üniversitelerden nokta atışı 19 Eylül 2023 | 788 Okunma Tartışma programlarında iki yanlıştan bir doğru çıkar mı? 18 Eylül 2023 | 1.255 Okunma Türkiye'nin voleybol filesinde kalan vicdanı, aklı ve mantığı 05 Eylül 2023 | 1.326 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar