Erkekler aşk mektuplarını neden saklamaz?

Kadıköy’ün sahaflarında dolaşırken bulduğum ve bir çırpıda okuyup bitirdiğim bir kitap, beni ülkenin sıkıcı gündeminden, bitip tükenmek bilmeyen siyasi tartışmalarından, ekonominin...

Kadıköy’ün sahaflarında dolaşırken bulduğum ve bir çırpıda okuyup bitirdiğim bir kitap, beni ülkenin sıkıcı gündeminden, bitip tükenmek bilmeyen siyasi tartışmalarından, ekonominin belirsizliğinden, 6’lı Masa’nın garipliklerinden, aday-ların kim-ler olacağı sorusundan alıp götürdü.

Sezer Duru’nun, Edebi Şeyler Yayınevi tarafından 2016 yılında basılan “Milena-Kafka’nın büyük aşkı Milena’nın hayatı ve seçme yazıları” isimli kitabından söz ediyorum.

Kafka’nın aşkı Milena Jesenskaya’nın hayatını anlatan bu kitabı okuduğumda, Milena’ya hayran oldum. Bu kitabı okuyana kadar Milena’yı sadece, Kafka’nın ona yazdığı mektuplardan tanıyordum.

Sezer Duru’nun kaleminden hayat hikâyesini ve yazılarından alıntıları okuyunca inanılmaz bir kişilikle tanıştım ve aklıma daha önceden hiç düşünmediğim bir soru geldi.

“Erkekler, aşk mektuplarını neden saklamıyor ya da yok ediyor?”

Çünkü bu türden okuduğum tüm kitaplar, sadece erkeklerin yazdığı mektuplardan oluşuyor. Okuyor ve anlıyoruz ki kadınlar o mektupları her şeye rağmen saklamış. Fakat kadınların erkeklere yazdığı mektupları göremiyoruz. Çünkü erkekler, sevgililerinden gelen o mektupları saklamıyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Erkekler aşk mektuplarını neden saklamaz? 23 Ocak 2023 | 278 Okunma 14 Mayıs sembolleri kimin umurunda? 20 Ocak 2023 | 112 Okunma Hınç kültürü-linç kültürü 15 Ocak 2023 | 48 Okunma Boğaziçi Üniversitesi'nde saçmalık üstüne saçmalık 13 Ocak 2023 | 1.619 Okunma Ümit Özdağ'dan iddia: Meral Hanım bana Kandil'e gitmek istediğini söyledi 10 Ocak 2023 | 3.176 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar