Bir fotoğrafı görüp âşık olabilir misiniz? Ya da Sevmek Zamanı...

Bir insan, sadece fotoğrafını gördüğü birine âşık olabilir mi?Mubi’de restorasyonu yapılarak yayınlanan ve döneminin en önemli filmlerden biri olarak kabul edilen Metin Erksan’ın “Sevmek...

Bir insan, sadece fotoğrafını gördüğü birine âşık olabilir mi?

Mubi’de restorasyonu yapılarak yayınlanan ve döneminin en önemli filmlerden biri olarak kabul edilen Metin Erksan’ın “Sevmek Zamanı” filminin konusu bu.

Büyükada’da boya ustası olan Halit (Müşfik Kenter), çalıştığı köşkte gördüğü Meral’in (Sema Özcan) fotoğrafına âşık olur. Artık işi bittiği halde, kış aylarının sessizliğine gömülmüş köşke her gün gidip, saatlerce âşık olduğu kadının fotoğrafını seyreder.

Genç kız habersizce köşke geldiği gün, Halit’in büyülenmiş olarak kendi fotoğrafına baktığını görür. Çok etkilenir ve o da Halit’e âşık olur.

Fakat Halit, ısrarla Meral’den kaçar. Meral, “Fotoğrafıma âşık olmuştun. Bak yanındayım, birlikte olalım” der ama aldığı yanıt çok çarpıcı olur: “Benimle fotoğrafının arasına girme.”

Adam bir fotoğrafa âşıktır ve gerçeğinin aynı olacağından, birlikte olduklarında mutlu olacaklarından, ilişkilerinin kendi hayal alemiyle örtüşeceğinden ve aşkı sürdürebileceğinden emin değildir.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ah çocuk! Vah Fatih! Tüh Gülben! 24 Eylül 2023 | 1.157 Okunma Kimse "bir Yavuz Ağıralioğlu gibi net" olamadı 20 Eylül 2023 | 3.054 Okunma Üniversitelerden nokta atışı 19 Eylül 2023 | 787 Okunma Tartışma programlarında iki yanlıştan bir doğru çıkar mı? 18 Eylül 2023 | 1.255 Okunma Türkiye'nin voleybol filesinde kalan vicdanı, aklı ve mantığı 05 Eylül 2023 | 1.326 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar