14 Mayıs sembolleri kimin umurunda?

Cumhurbaşkanı seçim tarihini Demokrat Parti (DP) vurgusuyla 14 Mayıs olarak açıkladığında, aklıma önce ilk kez oy kullanacak olan genç seçmenler geldi. Yani Z kuşağı.Sayılarının 6-7 milyon...

Cumhurbaşkanı seçim tarihini Demokrat Parti (DP) vurgusuyla 14 Mayıs olarak açıkladığında, aklıma önce ilk kez oy kullanacak olan genç seçmenler geldi. Yani Z kuşağı.

Sayılarının 6-7 milyon olduğu söyleniyor fakat buna ikinci kez oy kullanacak olanları da eklemek gerekir. Sonuçta onlar da aynı kuşaktan ve genç seçmen.

Peki bu seçmen kuşağı muhafazakâr siyasetin pek önem verdiği sembolleri dikkate alır mı?

Sık sık gençlerle bir araya geliyorum. Hayata, olaylara, insanlara, ilişkilere, iş hayatına nasıl baktıklarını anlamaya çalışıyorum.

Tabii bu konuların üzerine çok şey yazılır, ama şunu kesin olarak görüyorum ki gençler geçmişe değil, geleceğe bakıyor.

DP, çok partili hayata geçiş, tek partili Türkiye’nin sıkıntıları… Bunlar birileri için bir anlam ifade edebilir ama genç seçmen hem çok başka bakıyor hem de çok şeyler bekliyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Erkekler aşk mektuplarını neden saklamaz? 23 Ocak 2023 | 281 Okunma 14 Mayıs sembolleri kimin umurunda? 20 Ocak 2023 | 115 Okunma Hınç kültürü-linç kültürü 15 Ocak 2023 | 50 Okunma Boğaziçi Üniversitesi'nde saçmalık üstüne saçmalık 13 Ocak 2023 | 1.619 Okunma Ümit Özdağ'dan iddia: Meral Hanım bana Kandil'e gitmek istediğini söyledi 10 Ocak 2023 | 3.177 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar