Yapay Zeka Stratejisi

Dünyada teknolojinin hızına yetişmek gerçekten zor. Geleneksel teknolojilerin ihtiyaca cevap vermediği bu dönemde yeni teknolojilere ve dolayısıyla yeni stratejilere ihtiyaç var.Bu amaçla Cumhurbaşkanlığı Dijital...

Dünyada teknolojinin hızına yetişmek gerçekten zor. Geleneksel teknolojilerin ihtiyaca cevap vermediği bu dönemde yeni teknolojilere ve dolayısıyla yeni stratejilere ihtiyaç var.

Bu amaçla Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanlığı (CBDDO) ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından 2021-2025 yıllarını kapsayan Türkiye’nin ilk “Ulusal Yapay Zekâ Stratejisi” hazırlandı.

Ulusal Yapay Zekâ Stratejisi’nde de ifade edildiği gibi yapay zeka “en genel haliyle, bir bilgisayarın veya bilgisayar kontrolündeki bir robotun çeşitli faaliyetleri zeki canlılara benzer şekilde yerine getirme kabiliyeti olarak tanımlanmaktadır”.

Yani yapay zeka makinelerin deneyimden öğrenmesini, yeni girdilere uyum sağlamasını ve insan benzeri görevleri gerçekleştirmesini mümkün kılıyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Enerjide arz ve talep güvenliği 07 Ekim 2021 | 57 Okunma Küresel enerji arz güvenliği krizi mi? 04 Ekim 2021 | 40 Okunma Dünyada doğal gaz sorunu 30 Eylül 2021 | 123 Okunma Enerji arz güvenliğinin önemi 27 Eylül 2021 | 68 Okunma Türkiye Paris anlaşmasını imzalıyor 23 Eylül 2021 | 167 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar