Erzurum’a uçak biletleri neden bu kadar pahalı?

Kış turizmi içinönemli bir cazibe merkezi haline gelme çabasında olan Erzurum’da gerekli altyapı yatırımları hayata geçirilirken Palandöken’e gitmek isteyenlerin önünde artan uçak fiyatları ve azalan sefer sayıları gibi büyük engeller yer alıyor.

Şu an Erzurum’da en çok tartışılan ve konuşulan konuların başında bu dönem uçak biletlerinin aşırı pahalı olması geliyor.

ERZURUM’A ULAŞILAMIYOR

Kar, Erzurum’a ağır bir maliyet yüklüyor. Şehirde kar ile mücadeleden tutun, ısınmaya kadar birçok dezavantajlı durum var. Bu dezavantajlı durumunun avantaja dönüşmesi için ise kış sporları önemli bir fırsat. Ancak görüldüğü üzere bu dönemde de Erzurum’a gitmek isteyenler Erzurum’a ulaşamıyor. Yani Erzurum kış turizminde bu kadar önemli bir cazibe merkezi konumuna gelmişken, Erzurum’a ulaşmak güç hale gelmiş.

Bu zorluğun nedeni azalan sefer sayısı ve artan uçak bileti fiyatları.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Koronavirüs pandemisi ve petrol savaşları 09 Nisan 2020 | 0 Okunma Sosyal yardımları kim vermeli? 06 Nisan 2020 | 95 Okunma Pandemi ekonomisi 02 Nisan 2020 | 159 Okunma 1929 ekonomi krizi ile 2020 koronavirüs krizinin benzerlikleri ve farklılıkları 30 Mart 2020 | 2.192 Okunma Koronavirüs ile mücadele 26 Mart 2020 | 43 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar