Erzurum’a uçak biletleri neden bu kadar pahalı?

Kış turizmi içinönemli bir cazibe merkezi haline gelme çabasında olan Erzurum’da gerekli altyapı yatırımları hayata geçirilirken Palandöken’e gitmek isteyenlerin önünde artan uçak fiyatları ve azalan sefer sayıları gibi büyük engeller yer alıyor.

Şu an Erzurum’da en çok tartışılan ve konuşulan konuların başında bu dönem uçak biletlerinin aşırı pahalı olması geliyor.

ERZURUM’A ULAŞILAMIYOR

Kar, Erzurum’a ağır bir maliyet yüklüyor. Şehirde kar ile mücadeleden tutun, ısınmaya kadar birçok dezavantajlı durum var. Bu dezavantajlı durumunun avantaja dönüşmesi için ise kış sporları önemli bir fırsat. Ancak görüldüğü üzere bu dönemde de Erzurum’a gitmek isteyenler Erzurum’a ulaşamıyor. Yani Erzurum kış turizminde bu kadar önemli bir cazibe merkezi konumuna gelmişken, Erzurum’a ulaşmak güç hale gelmiş.

Bu zorluğun nedeni azalan sefer sayısı ve artan uçak bileti fiyatları.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Doğu Akdeniz’ de diyalog arayışı 24 Eylül 2020 | 108 Okunma Kovit-19’un globalleşmeye etkisi nasıl olacak? 22 Eylül 2020 | 42 Okunma Ekonomilerin geleceği 21 Eylül 2020 | 151 Okunma Ekonomilerin geleceği 20 Eylül 2020 | 18 Okunma Covid-19 ve İnsani Gelişme Endeksi 17 Eylül 2020 | 39 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar