Erzurum’a uçak biletleri neden bu kadar pahalı?

Kış turizmi içinönemli bir cazibe merkezi haline gelme çabasında olan Erzurum’da gerekli altyapı yatırımları hayata geçirilirken Palandöken’e gitmek isteyenlerin önünde artan uçak fiyatları ve azalan sefer sayıları gibi büyük engeller yer alıyor.

Şu an Erzurum’da en çok tartışılan ve konuşulan konuların başında bu dönem uçak biletlerinin aşırı pahalı olması geliyor.

ERZURUM’A ULAŞILAMIYOR

Kar, Erzurum’a ağır bir maliyet yüklüyor. Şehirde kar ile mücadeleden tutun, ısınmaya kadar birçok dezavantajlı durum var. Bu dezavantajlı durumunun avantaja dönüşmesi için ise kış sporları önemli bir fırsat. Ancak görüldüğü üzere bu dönemde de Erzurum’a gitmek isteyenler Erzurum’a ulaşamıyor. Yani Erzurum kış turizminde bu kadar önemli bir cazibe merkezi konumuna gelmişken, Erzurum’a ulaşmak güç hale gelmiş.

Bu zorluğun nedeni azalan sefer sayısı ve artan uçak bileti fiyatları.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Küresel sistem can mı çekişiyor? 20 Ocak 2020 | 101 Okunma Erzurum’a uçak biletleri neden bu kadar pahalı? 16 Ocak 2020 | 170 Okunma 2020 yılında ekonomiler için jeopolitik riskler 13 Ocak 2020 | 58 Okunma TürkAkım Boru Hattı'nın açılışı yapıldı 09 Ocak 2020 | 2.153 Okunma Doğu Akdeniz Doğal Gaz Boru Hattı 06 Ocak 2020 | 217 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar