Ekonomi yerel seçimleri nasıl etkileyecek?

Türkiye, 31 Mart Pazar günü yerel seçimlere gidecek. Siyasi partilerin peyderpey adaylarını açıklamaya başlamaları ile büyükşehir, il ve ilçe belediyeleri aday adayları için de zorlu bir yarış devam...

Türkiye, 31 Mart Pazar günü yerel seçimlere gidecek. Siyasi partilerin peyderpey adaylarını açıklamaya başlamaları ile büyükşehir, il ve ilçe belediyeleri aday adayları için de zorlu bir yarış devam etmekte.

Şüphesiz adaylar ne kadar önemliyse seçmen tercihleri de o kadar önemli.

Her ne kadar yerel seçimlerde oy verme davranışlarını etkileyen hususlar yerel ve ideolojik faktörler olsa da ekonomik faktörler, belediyelerin hizmetleri ve ekonomide gelecek beklentileri de yerel seçimlerin belirleyici diğer önemli faktörlerin arasında olduğu açık.

2008 küresel ekonomik krizi sonrasında Türkiye ekonomisinin kısmen de olsa olumsuz etkilendiği bu süreç, 2009 yerel seçimlerinde AK Parti’nin 2007 genel seçimlerine kıyasla aldığı düşük oy oranı ekonominin ne kadar önemli olduğunu bize göstermektedir.

PEKİ, EKONOMİ 31 MART YEREL SEÇİMLERİNDE NE KADAR ÖNEMLİ OLACAK?

2002 yılından günümüze kadar geçen süreçte Türkiye, AK Parti döneminde ekonomi alanında önemli kazanımlar elde etti.

YAZININ DEVAMI
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Tanzim satışları nedir ne değildir? 18 Şubat 2019 | 2.308 Okunma Kredi derecelendirme kuruluşlarının notları 14 Şubat 2019 | 34 Okunma Mesleki ve teknik eğitimde yeni model geliyor 11 Şubat 2019 | 191 Okunma Mesleki ve teknik eğitimde yeni model geliyor 11 Şubat 2019 | 0 Okunma Enerji kıskacında Türkiye -Yunanistan ilişkileri 07 Şubat 2019 | 139 Okunma
TÜM YAZILARI