Asya’da yeni bir ticaret bölgesi doğuyor

Koronavirüs, ABD’de yapılan seçimler, dünyadaki ekonomik daralma ve ticarette düşüş derken Asya’da büyük bir ticaret anlaşması imzalandı.

Koronavirüs, ABD’de yapılan seçimler, dünyadaki ekonomik daralma ve ticarette düşüş derken Asya’da büyük bir ticaret anlaşması imzalandı. Çin, Güney Kore ve Japonya’nın içinde bulunduğu 15 Asya – Pasifik ülkesi bir araya gelerek Bölgesel Kapsamlı Ekonomik Ortaklık anlaşması imzalayarak dünya ticaretinin yönünü değiştirmeye karar verdiler.

BÖLGESEL KAPSAMLI EKONOMİK ORTAKLIK (RCEP) NE ANLAMA GELİYOR?

Bu ortaklığın bir tarafında bölgede Güneydoğu Asya Uluslar Birliği (ASEAN) olarak bir araya gelmiş olan Brunei, Kamboçya, Endonezya, Laos, Malezya, Myanmar, Filipinler, Singapur, Tayland ve Vietnam diğer tarafta birliğin diyalog ortaklarından Avustralya, Çin, Japonya, Güney Kore ve Yeni Zelanda var.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
AB ülkelerinde artan doğal gaz fiyatları ve etkileri 20 Eylül 2021 | 105 Okunma Fiyat artışlarının nedenleri 16 Eylül 2021 | 304 Okunma Küresel ekonomide toparlanma ve ticaret 13 Eylül 2021 | 64 Okunma Ortalama Vadeli Program (OVP) ve yeşil dönüşüm 09 Eylül 2021 | 77 Okunma Dünyada altın rezervleri 06 Eylül 2021 | 362 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar