Saadet’in Mescidi Aksa Mitingi

Kudüs, sadece İslam dünyası için değil, Hıristiyan âlemi için de kutsal bir kenttir. Hıristiyan inanışına göre İsa Aleyhisselam'ın kanı bu şehirde toprağa karıştı ve şehit...

Kudüs, sadece İslam dünyası için değil, Hıristiyan âlemi için de kutsal bir kenttir. Hıristiyan inanışına göre İsa Aleyhisselam'ın kanı bu şehirde toprağa karıştı ve şehit edildi. Haçlı seferlerinin tamamı, Hıristiyan âleminin bu dini duygularını sömürme üzerinden gerçekleştirdiği artık herkes tarafından bilinmektedir.

Kudüs'ün biz Müslümanlar için de Mekke ve Medine gibi ölüm pahasına olsa bile vazgeçilmezimiz olduğu da bir gerçek. Kudüs'ü Kudüs yapan Mescidi Aksa için Anadan, babadan, eşten, evlattan vazgeçeriz…

Yeryüzünde dininin farkında olan her Müslüman, değil cananı, gözünü kırpmadan 10 evladını Mescid-i Aksauğruna feda eder.

Ve yine her Müslüman Mescid-i Aksa'nın dünyevi; özellikle de siyasi heveslere alet edilmesine asla tahammül etmez, edemez.

Mescidi Aksa'nın geçtiğimiz günlerde Siyonist İsrail tarafından pervasızca işgal teşebbüsü, bütün Müslümanların yüreklerini ağzına getirmiş ve ağulu hançer gibi kalplerine saplanmıştı.

Ferden ferda ve STK'lar üzerinden Müslümanlar bu işgale karşı meşru tepkilerini göstermişlerdi. Ne hazindir ki, bugün Mekke ve Medine'yi yöneten Suud Krallığı ile ortağı Bayren'den tek ses çıkmamıştı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
ABD’nin asker teröristleri 22 Ocak 2018 | 231 Okunma Erdoğan’ı öldürtmek isteyen FETÖ’cü serbest 19 Ocak 2018 | 1.136 Okunma CHP’de bir devrimci: Gürsel Tekin 17 Ocak 2018 | 704 Okunma M. Kemal’in partisi CIAHP mi oluyor? 16 Ocak 2018 | 232 Okunma Vuruşarak değil, küfrederek çekilme 15 Ocak 2018 | 176 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar